Amasya İtimat

ŞİMŞEK, UGANDA BÜYÜKELÇİSİ OLWA İLE GÖRÜŞTÜ

Uganda ile Dostluk köprüsü oluşturma noktasında girişimleri süren iş insanı Gazanfer Şimşek, Uganda Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçisi Johnson Agara Olwa ile Ankara’da Büyükelçilik makam odasında görüştü.

Geçtiğimiz ay Ugandalı gençleri ağırlayan ve ilimiz  Amasya ile ilçemizin tanıtımına katkı sağlayan Şimşek vesilesi ile ilçemiz Uganda hakkında bilgi sahibi oldu.

Şimşek, 14 Temmuz 2016 Perşembe günü Afrika Büyükelçiler Birliği Sekreteri Veysel Şeker’in öncülüğünde Uganda Büyükelçiliğinin davetinde Büyükelçi Olwa ile bir araya geldi.

Uganda-Amasya Tarımda İşbirliği konusunun gündeme geldiği görüşmede Olwa; “Uganda ile Amasya arasında tarımda tohumculuk, bilimsel çalışmaları geliştirmek üzere Ağustos ayı içerisinde Amasya ilimize iş birliği olanaklarını geliştirmek üzere Amasya’ya geleceğim”  dedi.

Gazetemize bir açıklama yapan Gazanfer Şimşek; “Veysel Şeker’in de girişimleri ile Amasya Üniversitesi ve Uganda Üniversitesi ile tarımsal iş birliği yapılmasına vesile olacağız.Başta Uganda Büyükelçisi Orwa, İrem hanım ve elçilik çalışanlarına bizleri karşılamalarında gösterdikleri nazik davranışları ve Amasya davetimizi kabul ettikleri için kendilerine kalbi teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.gazikazi

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.