Amasya İtimat

Taşova İmam Hatip Hafızası ve Hocalarımızla Buluşma 3

Nerdeyse yarım asra yakın hatıra: Taşova İmam Hatip Okulu 3

Yine merhaba değerli Taşova İmam Hatip mezunu ve mensubu arkadaşlarım, kardeşlerim ve de Taşova Gen Tr takipçileri ve okuyucuları, okulumuz arşivini oluşturmaya devam ediyoruz.

Önceki yazılarımda sizlerden okulumuz kayıtlarında olup da vefat edenler listesine eklememiş olduğum tanıdıklarınız varsa bana yazılarımın altlarına yorumlarda yazınız veya sosyal hesaplarımdan bildiriniz demiştim. Henüz hiçbir bilgilendirmeniz gelmedi. Şükürler olsun ki o listedeki kardeşlerimizin dışında vefat eden olmamış. Ben öyle anlıyorum en azından.

Şimdi sizlerden isteğim, okulumuzda kaç gün, kaç yıl okumuşsanız mutlaka anılarınız vardır, o anılarınızı bizimle paylaşmanız.

Bu konuyu sosyal paylaşım hesaplarımdan duyurduğumda yine pek rağbet görmedi. Sadece okulumuz 1983 mezunu ağabeyim, Taşova Gen Tr nin köşe yazarlarından emek veren, araştıran, bir şeyleri kendine dert edinen, diğerkâm Enver Seyhan gerçek ilgiyi gösterdi. Kendisine hassaten teşekkür ediyorum. Diğer arkadaşlarımızdan da aynı hassasiyeti bekliyorum.
Anılarınızı, yorumlarınızı aşağıdaki geçici web sayfamda paylaşıyorum.

https://tasovaimamhatip.wordpress.com/category/okulumuz/07-ogrencilerimizden-anilar-yorumlar/

Biliyorum, yine aynı şey olacak, yani ilgi görmeyecek, o güzelim yıllarınızdaki acı-tatlı anılarınızı bizimle paylaşmayacaksınız ama olsun. Taşova Gen Tr nin bu sayfaları sonsuza kadar şahidimiz olsun, ben duyurdum. 🙂

Bir önceki paylaşımımdaki Sayın Ömer Celep hocamızın video sohbetinin sonlarına doğru, hatırasını anlatırken, okulumuzda görev yaptığı yıllarda “Mevlana” piyesi hazırlayıp sunduklarını ve bu piyesin yazarlarının da yine bizim kendi öğrencilerimiz olduğunu dile getirmişti. Hatta o piyesin yazılmasında emeği geçen kız öğrencilerimizin bazılarının da isimlerini vermişti. Sizden ricam o hanımefendi kardeşlerimize ulaşıp, onlardan o metni Okulumuz arşivine teminini gerçekleştirmeniz. Lütfen, bu konularda bana yardımcı olursanız çok memnun olurum. Sizlerin desteğiyle dev bir hatıra arşivimiz olsun, isterim.

Buluşma 3

Öğretmenlerimizle buluşmaya ve onlarla sohbet etmeye devam ediyoruz.

Bu seferki buluştuğumuz hocamız, Okulumuzun açılışından beri olayların canlı şahidi Ahmet Uludağ. Kendisine, isteğimizi kırmayıp bizimle sohbet ettiği için çok teşekkür ediyoruz.

Hocamız kendisini takdimden sonra okulumuzla ilgili bilgilerini sundular. Bazı konularda bilgi verdiler. Öğrencilerine selam ve hayır duada bulundular.

Biz de hocalarımıza sağlık-sıhhat içerisinde geçen uzun ömürler diliyoruz.

Okul Müdürümüz Kemal Vehbi Onay, sohbet sonrası kendilerine teşekkür ettiler.

Bu arada şu notu da geçeyim zamanımız oldukça tüm hocalarımızla buluşmayı, sohbet etmeyi canıgönülden istiyoruz. Sıralamada asla birilerini diğerlerinden üstün tutmayı düşünmedik. Buluşmaları planlarken listeye o anda aklımıza gelenleri sıraladık ve ona göre gitmeye çalışıyoruz. Zaman zaman sonradan aklımıza gelenler de oluyor, onları da ekliyoruz. Biz de insanız, unutabiliriz. Fırsat buluruz veya bulamayız ama ekliyoruz, buluşmaya çalışacağız.

Bu arada okulumuza gelip, okulumuzun birimlerini gezip, ziyaret sonrası bizimle videolu sohbet etmek isteyen olursa veya kendisi kendi imkanlarıyla videolu sohbet kaydedip bizimle paylaşırsa arşivimize alırız ve de çok memnun oluruz arşivimizi zenginleştirdiği için.

Bu son paragrafta bahsettim sadece hocalarımız değil okulumuzda görev yapmış memur hizmetli büyüklerimiz ile mezun olmuş kardeşlerimiz de bu videolu sohbete dahil olabilir.

Selam, sevgi ve saygılarımla

Video:

https://www.youtube.com/watch?v=73oTVcMUiBE&t=1817s

Fotoğraf:

Yorum Ekle