TAŞOVA İLÇE TEŞKİLATI İYİ PARTİ KURULTAYINA KATILDI

 

 

 

İYİ Parti 1’inci Olağanüstü Kurultayı’nda  Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı olan Meral Akşener  yeniden genel başkanlığa seçildi.

İYİ Parti Taşova İlçe Teşkilatı 31 Mart  2018 Cumartesi günü  ilçemiz merkez camii önünden bir otobüsle  Ankara’ya gitti.

1 Nisan 2018 Pazar günü Arena Spor Salonunda, 1112 delegeden 1061’inin oy kullandığı kurultayda 1 oy geçersiz sayılırken, Meral Akşener  1060 oy ile yeniden genel başkan seçildi.

Bir dönem Başbakan Yardımcılığı yapan eski AK Partili Abdüllatif Şener davetliler arasındaydı. Şener’in görüntüsü, salondaki dev ekrana yansıtıldığında büyük alkış aldı.

Sabahın 05.00’de  salonun kapıların açılması ile birlikte  il ve ilçelerden gelen  partililer  salonu   doldurdu.  Saat 8.00 ‘de 15 bin kişilik salon hınca hınç  dolarken, dışarıda onbinlerce insan  meydana sığmayıp, anayollara ve Gençlik parkı içerisine taştı. Sabahın beşinden akşamın beşine kadar  kongreyi takip eden  insanların yüzlerinde  en ufak yorgunluk işaret yoktu . Arena Spor salonu meydanı ve ana yolları dolduran partiler dev ekranlarda  kongreyi izledi.  Kurultayın yapıldığı salona gelen Akşener, partilileri selamladı. Bu sırada partililer “Cumhurbaşkanı Meral Akşener” sloganları attı. Kurultaya katılan madencilerce verilen bareti takan Akşener, küçük bir madenci heykelini de elinde taşıdı. Bir çocuğu kucağına alan Akşener, kürsüye geçerek, “Hoş geldiniz. Rabbime şükürler olsun, bu günleri bize gösterdi. İyi ki varsınız.”sözleri salonda duygusal anlar yaşattı. Arena salonunda ve dışarıya kurulan dev ekranlarda  kadınlara ve  gönüldeşlere seslendi. Konuşmasına  devam eden Akşener,”Bizi yolumuzdan döndürebilecek Allah’tan başka bir güç tanımıyorum. Ancak unutmayın ki; kalabalıklarımızın gösterdiği gücü, umudu ve kararlılığı gören güç haydutları, üzerimize daha çok gelecekler.”dedi.

Kongre  süresince salonunda ve dışarıda izdihamın yaşandığı kongre görülmeye değiyordu.Kongreyi sonuna kadar  dinleyen  İYİ Partililer  helalleşerek dönüş yolculuğu için otobüslerine döndüler.

 

Yorum Ekle