TAŞOVA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ALİ RIZA ATASOYUN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

0

 

 
TAŞOVA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ALİ RIZA ATASOY’UN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Sevgili öğretmenler,
Saygıdeğer meslektaşlarım,

Sizler, hayatını geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımıza adayan dünyanın en kutsal ve en fedakar mesleğinin temsilcilerisiniz. Dünyadaki bütün bilimsel ve teknolojik gelişmelerin temelinde sizlerin harcı vardır. Bu yüzden öğretmenlik mesleği dünyanın en eski, en kutsal ve en fedakarlık gerektiren mesleklerinin başında gelir.

Eğitim öğretim sistemimizin temel taşları olan öğretmenlerin, başta ekonomik sorunlar olmak üzere içinde bulundukları olumsuzlukları hepimiz biliyoruz. Meslektaşlarımızın birçoğu ülkemizin en ücra köşelerinde, sınırlı imkânlar içerisinde bu onurlu mesleği hakkıyla ifa edebilmenin mücadelesini vermektedirler. Bizler de zaman zaman bilhassa köylerimizde ve kırsal kesimde görev yapan arkadaşlarımızı ziyaretlerimiz esnasında, öğretmen arkadaşlarımın içinde bulundukları olumsuzluklara yakından tanık olmaktayız. Ancak, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün “Milletleri kurtaracak olanlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir” vecizesinde en güzel anlam bulan, bu büyük misyonun yüklenicileri değerli arkadaşlarımın görev aşkı ve azmini hiçbir olumsuzluğun kıramayacağının da bilinci içindeyiz.

Görevinizi yaparken, çalışma azminizi ve şevkinizi kıracak her türlü olumsuz düşünceyi bir tarafa bırakarak, her gün yeni bir anlayış ve yeni bir vizyonla öğrencilerimizle birlikte elinizdeki kutsal meşale ile yolumuzu aydınlatmaya devam edeceksiniz. Bir meslektaşınız ve mesai arkadaşınız olarak, karşılaşabileceğimiz her türlü sorunun beraberce üstesinden geleceğimize inanıyorum. Çalışmalarınız esnasında sorumluluk duygusu içinde gösterdiğiniz anlayış ve fedakarlıktan dolayı sizlere teşekkür ediyor, böylesine güzel günlerde olduğu gibi karşılaşacağınız tüm zorluklarda da her zaman yanınızda olacağımı, birlik ve beraberlik içinde eğitim sistemimizin gelişmesi için çalışacağımızı bilmenizi istiyorum.

Sevgili öğretmen arkadaşlarım,

En içten duygularımla Öğretmenler Gününüzü tebrik ediyor, nice aydınlık günlerde hep birlikte güzellikleri paylaşmak dileğiyle saygı ve sevgilerimi sunuyorum. 24 Kasım 2009Ali Rıza ATASOY
İlçe Milli Eğitim Müdürü

Yorum Ekle