TAŞOVA HÜNERLİ ELLER KADIN KOOPERATİFİNİN AÇILIŞI YAPILDI

30 Aralık 2020 Çarşamba günü ilçemizde örnek bir kuruluş olarak gösterilecek olan Hünerli Eller Kadın Kooperatifi hizmete açıldı. Saat 12.00’de gerçekleştirilen açılışa ilgi yoğun oldu.

Amasya Valisi Mustafa Masatlı Taşova Hünerli Eller Kadın Kooperatifi binasının açılışını yaptı. Açılışta ayrıca Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Taşova Kaymakamı Mustafa Berk Çelik, Taşova Belediye Başkanı Bayram Öztürk, protokol üyeleri, Vali Masatlı’nın eşi Esra Masatlı, Kooperatif Başkanı Av. Emine Özcan Özdemir ve yönetimi ve kadın girişimciler yer aldı.

Vali Mustafa Masatlı açılış öncesi yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Tarih boyunca geleneğimizde ve inancımızda kadınlar daima karşılık beklemeyen sevginin, hoşgörünün sembolü olmuşlardır. Kadınlarımız çocuklarımızı yetiştiren, evlatlarını seve seve vatanlarına şehit veren, ailesini çekip çeviren, eskiden tarlalarda şimdi işe iş hayatında ekonomiye destek olan değerli varlıklarımızdır.

2000’li yıllardan sonra Sayın Cumhurbaşkanımız Başkanlığındaki Hükümetimizin çalışmalarıyla kooperatifçilik ciddi manada desteklenmiştir. Bizde yaklaşık bir ay önce bu alanda uzmanlaşmış arkadaşlarımızı çağırarak kadınlarımıza bilgilendirmeler yapmıştık. Hünerli Eller Kooperatifi ziyaretime geldiğinde onların projelerinden ve vizyonundan memnuniyet duymuş, onları daima destekleyeceğimizi belirtmiştim.

Gelişen dünyada her türlü teknolojiyi yakından takip etmemiz ve üretim altyapımıza katmamız gerekmektedir. Bu şekilde üretimimizi arttırabilir ve ekonomimizi güçlendirebiliriz. Kadınlarımızın evlerinde yapıp aileleriyle tükettikleri ürünleri ekonomiye kazandırmak bu kooperatiflerle mümkün hale gelmiştir.

İş hayatının her noktasında bulunan kadınlarımız pek çok başarı hikayesine de imza atmaktadır. Kadınlarımızın bu girişimci ruhunu takdirle karşılıyoruz. Eskiden kadınlarımızın girişimci olamadıkları gibi olumsuz bir algı vardı. Fakat kadınlarımız sergiledikleri başarılarla bu yersiz algıyı yıkmayı başardılar.

Ben de bu girişimi eşimle birlikte desteklediğimi belirtmek isterim. Kaymakamımız ve Belediye Başkanımızın da destekleriyle yapılan kooperatif binasının başta Taşovalı kadınlarımız olmak üzere, Amasya’mıza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.”

Konuşmalardan sonra Vali Mustafa Masatlı, protokol üyeleri ve kadın girişimciler tarafından kooperatif binasının açılışı yapıldı. Açılışın ardından binayı gezen vali yapılan çalışmalara ilişkin bilgiler aldı.

Yorum Ekle