TAŞOVA HALK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜNDEN DUYURU
İLAN


TAŞOVA HALK EĞİTİMİ MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜNDEN


8 EYLÜL MİLLETLER ARASI OKUMA-YAZMA GÜNÜ


 


Dünyada okumaz yazmazlığa son vermek amacıyla son 50 yıldan beri üye ülkeleri girişimde bulunmaya teşvik eden UNESCO, 8 Eylül gününü Dünya Okuma Yazma Günü olarak ilan etmiştir. Üye ülkeler tarafından kutlanan Dünya Okuma Yazma Günü ülkemizde de her yıl çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır.


Bu kapsamda son olarak Başbakanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın liderliğinde Eşleri Sayın Emine ERDOĞAN’ın himayelerinde yürütülecek olan Ana-Kız Okuldayız Okuma Yazma Öğretimi Kampanyası Haziran 2009 tarihinde başlatılmıştır.


Toplumun özellikle ve öncelikle alt sosyo-ekonomik ve kültürel düzeydeki kesimlerinin eğitim ihtiyaçlarını belirlemek, eksik eğitimlerini tamamlayabilmek için okuma yazma ve ileri eğitim imkân ve fırsatları sunmak, temel yaşam becerilerini geliştirmek ve toplumsal yaşama aktif olarak katılımlarını sağlamak, çağın gerektirdiği bilimsel, teknolojik, sosyal ve kültürel gelişmelere uyumu kolaylaştırmak amacıyla hazırlanan Ana-Kız Okuldayız Okuma-Yazma Öğretimi Kampanyası 8 Eylül 2009 tarihinde aktif olarak başlatılmıştır.


8 Eylül Dünya Okuma Yazma Günü dolayısıyla başlatılan Ana-Kız Okuldayız Okuma Yazma Öğretimi Kampanyası çerçevesinde gönüllü kişi, kurum ve kuruluşlarla, sivil toplum örgütleri ile işbirliği içinde eğitim ihtiyacını belirlemek için alan çalışmalarının sürekli yapılarak, açılacak kurslara katılımın yüksek olmasını sağlamak için de vatandaşlarımızın duyarlı olmasını temenni eder, saygılar sunarız.                                                  

 

07/09/2009
 


Kerim GEZER


Halk Eğitimi Merkezi Müdürü

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.