Amasya İtimat

Taşova Gazetesi Tarih: 26 Ağustos 1971 Perşembe Sayı:23

Taşova Gazetesi başlığı

MALAZGİRT ZAFERİ KUTLANIYOR

—(Taşova’yla ilgili değil)

Malazgirt’te Büyük Bir Abide yapılıyor.

—(Taşova’yla ilgili değil)

TRAFİK KAZASI

23-8- 1971 bazartesi günü saat 9.30 da Amasya’dan Taşova’ya hareket eden Renault marka minübüs 26. kilometre de yolun sağında duran Niksar Ayvaz suyu servis kamyonuna çarpmıştır.

Kaza, minübüsün fazla süratli olmasından, şoförün ehliyetsiz ve tecrübesizliğinden, aynı zamanda karşıdan da bir taksinin gelmesinden meydana gelmiştir. Kazada üç kişi yaralanmış. Yaralılardan Nevzat Çakar Amasya Devlet hastanesinde tedavi altına alınmıştır. Sağ bacağında eziklik bulunan Çakar’ın da durumu iyiye gitmektedir.

CİNAYET

23-8-1971 Pazartesi günü Geydoğan köyünde bir cinayet işlenmiş, kan davası yüzünden Nafiz Sancar, Osman Ünal’ı tabancayla vurmuştur. Yaralı Taşova hastanesinde ölmüştür.

Jandarma olaya el koymuş, Salı gececi kurduğu pusuda yanına karısını da alarak kaçmak isteyen katili Dutluk köyü civarında yakalamıştır.

Olaylarla dolu olarak geçen maçta :

Uluköy Gençlik : 2 Yerkozlu Gençlik : 2

Kara Arslan bildiriyor.

Yerkozlu sahasında 22-8-1971 tarihinde oynanan maça Yerkozlu gençlik hızlı başladı. Bunun neticesinde daha 12. dakikada Mustafa’nın ayağından galip duruma geçmiştir. Bu golden sonra oyunda denklik kuran Uluköy Gençlik zaman zaman Yerkozlu kalesinde gol aramaya başlamıştır. Nitekim 30. dakika dolarken Ahmet’in ayağmdan beraberliği sağladı. Bundan sonra oyunda bir sinirlilik ve bunun neticesinde de tekmeleşmeler başladı. Bu arada İzzet’in bir frikik atışında Yerkozlu Gençlik 43. dk. da galibiyete yükseldi. Devre bu sonuçla bitti.

İkinci yarıya çok hızlı başlayan Uluköy Gençlik Yerkozlu kalesini ablukaya aldı. Orta sahayı geçemeyen Yerkozlu gençlikliler işi kabalaştırarak oyunu çığırından çıkardı. Hele 83. dk. da Uluköy Ahmet’in ayağından beraberliği sağlayınca Yerkozlu seyircileri hakemin üzerine yürüdü.

Oyuncuların da itirazı üzerine maç 83. dk. da hakem Mehmet Ali Yıldırım tarafındın iptal edildi.

Çalkaya Köyüne Kitaplık kuruluyor

Çalkaya köyüne kitaptık kurmak için teşebbüse geçtik. Henüz kuruluş halinde olan kitaplığımıza hemşerilerimizin yapacağı kitap yardımları bizi sevindirecektir. Şimdiden kitap gönderecek hemşerilerimizin alâkasına teşekkür eder yardımlarını bekleriz.

Çalkaya ilkokulu Öğretmeni
Kahraman Sever
Ragıp Eren

…..

..

Tüm PDF’leri İçin Tıklayınız

..

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.