Taşova Gazetesi Tarih: 22 Temmuz 1971 Perşembe Sayı:18

Taşova Gazetesi başlığı

Gümüşoğlu’nun Evi Yandı

Şehrimiz tüccarlarından Selâhattin Gümüşoğlu’nun Yeşilırmak mahallesindeki evi 17.7.1971 cumartesi günü sabaha karşı saat 3.15 sıralarında talaş sobasından tahta olan evin tabanına ateş dökülmesi Sebebiyle çıkan yangından tamamen yanmıştır.

İlçemizde itfaiye teşkilatı olmaması yüzünden kısa zamanda yangın yerinde toplanan halkın yangını seyretmeden öteye hiçbir şey yapamaması büyük üzüntüye sebep olmuştur. Çaresizlik içinde koskoca evin gözleri önünde çatır çatır yanması bazı kimselere çok dokunmuş ağlayanlar bile olmuştur.

Halk arasında gazetemizde geçen hafta çıkan Belediye Reisiyle yapılan röportajda İtfaiye teşkilatından hiç bahsedilmemesi haklı olarak tenkit edilmiş, çoğunluğunu ahşap evlerin teşkil ettiği ilçemizde muhakkak surette bir itfaiye teşkilatının kurulması için çalışmalar yapılması istenmiştir.

Tekel İtfaiyesinin çok çalıştığı fakat durumu icabı müdahelede geç kaldığı ve yetersiz olduğu gözden kaçmamıştır.

Bilâhare gelen Erbaa ve Amasya İtfaiyeleri işini zaten bitirmiş olan yangının son alevlerini söndürmekten öte bir şey yapmamışlardır.

Merzifon’a Yağ Fabrikası Kuruluyor

Merzifon’a teşebbüs edilen Ayçiçeği yağ fabrikası İçin gerekli projeler hazırlanarak Devlet planlama Teşkilatına intikal ettirilmiştir. 10 milyona çıkacak olan tesis için halktan bir milyon 100 bin lira toplanmış kalanı ise 21 Eylül 1971’e kadar tamamlanacaktır.

Devamı s 4 de

TEKEL İŞÇİLERİNİN BAĞIŞI

Taşova Tekel İdaresinin 88 İşçisi Haziran ayı ücretlerinden birer yevmiyelerini Doğu Deprem Bölgesine yardım maksadıyla teberru etmişlerdir.

88 İşçinin cem’an 2837.97 TL. tutan teberrularının 1/3 ü Hava Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfına ayrılmıştır.

TEŞEKKÜR

8-6-1971 günü köyümüze yağan yağmur dolu ve münasebetiyle; Köyümüz mesire yerine ait yolun üç adet köprünün yıkılması, hasara uğraması ve trafiğin kapanması münasebetiyle geceli gündüzlü durmadan çalışan trafiği aksatmadan geçişi sağlayarak kısa zamanda köprülerimizin ve yolumuzun yaptırılmasına sonsuz gayretlerini harcayan 72. Şube Şefi Kenan Erdem ve yanında çalışan personeline en derin saygılarımı sunar diğer çalışmalarında da başarılar dilerim. S. Ahmet Yıldız Gölbeyli Kasabası Belediye Reisi

Tebrik

Matbaamız makinisti Nurettin ÖZGENCİL ile Saliha Ersoy Nişanlanmışlardır. Kendilerine bir ömür boyu mutluluklar diler tebrik ederiz.

Taşova Gazetesi

Bizleri Yönetenler

Röportaj (2)
Sayın Ziraat Teknisyeni ERDOĞAN AYDIN’LA:
Zeki ALAN

SORU:

(……)

Kemâl Keleş Amasya Spora giriyor

Amasya Sporun çevre ilçelerden genç ve kabiliyetli futbolcuları bulup alabilmek için yapmış olduğu denemeye ilçemiz gençlik kulübü futbolcularından Kemal, Yılmaz, Hüseyin ve Ahmet te katılmışlardır.

Amasya Spor yöneticileri ve kalabalık seyirci önünde yapılan deneme maçında Taşova Gençlik Kulübünün dinamizm yüklü genç futbolcusu futbolcusu Kemal KELEŞ yöneticilerin dikkatini çekerek denemeyi kazanmıştır.

Yakında Amasya Spor kulübü ile amatör mukavele imzalayacak olan Taşova’nın acar ve golcü delikanlısı Kemal’in kaybedilmesiyle yarı gücünü yitiren Taşova Gençlik kulübünün diğer futbolcuları buna rağmen arkadaşlarının kabiliyetini ispat edeceğine inandıkları için sevinmektedirler.

Osman’a güveniyoruz, kabiliyetinden istifade etmek isteyeceğini umarız.

Yorum Ekle