Taşova Gazetesi Tarih: 16 Aralık 1971 Perşembe Sayı:39

Taşova Gazetesi başlığı

İçerik

Amasya’da Yapılan Atletizm Müsabakalarında Taşova Lisesi Şampiyon Oldu

Bugün (dün) Amasya’da erkekler ve kızlar arasında yapılan orta dereceli okullar atletizm müsabakalarında, Lisemiz atletleri büyük başarılar kazanmışlardır.

Müsabakalar yıldızlar 2000 metre, gençler 4000, Yıldız Kızlarda 1000 metre üzerinden yapılmış, Yıldızlarda Taşova Lisesinden Hüseyin Yağmuroğlu 1., Yıldız kızlarda Candan Kıymet 2. olmuştur.

Yıldız Erkeklerde Taşova Lisesinden Dereceye girenler :

1- Hüseyin Yağmuroğlu
4- Ali Soyal
5- Kadir Caba
6— Kemal Temiz

Takım halinde Taşova Lisesi I. Merzifon Lisesi 2. Gümüşhacıköy Lisesi 3. olmuştur.

Yıldız Kızlarda

I- Alpaslan Ortaokulu
2- Taşova Lisesi (Candan Kıymet)
3- Amasya Kız Enstitüsü

Gençlerde Taşova Lisesinden Burhan Keleş 4. Rahmi Zile 5. Nedim Aykan 7. Alihsan Özdemir 9. olmuşlar takım halinde Taşova Lisesi 2. olmuştur.

Atletlere Hediye Verilecek

Amasya’da yapılan atletizm müsabakalarında derece alan Liseli atletlerimize, İlçemiz esnaf ve tüccarları kıymetli hediyeler vereceklerdir.

Hediye verecek müesseseler şunlardır:

l- Ali ve Ahmet Sayın   (Manifatura)
2- Alim Meşhur   (Mobilyacı)
3- Ali Aydın        (Kunduracı)
4- Cemal Kemaloğlu  (Philips Bayii)
5-Esengül Celep  (Eczacı)
6-Fahrettin Konyar  (Bakkal)
7-Osman Yüksel  (Oto Yedek Parça)
8-Osman Sevim   (Gazete Bayii)
9-Süleyman Bursa  ( Manifatura)
10-Şekerbank
11-Yusuf Önder      (Manifatura)
12-Yılmaz Şenses   (Aygaz Bayii)

Lisemizde Bilgi Yarışması Yapılacak

Sevinçle öğrendiğimize göre 71 -72 Öğretim yılında Taşova Lisesi Kültür Edebiyat Kolu yönetici öğretmeni Reşat Şentürk ün Eğitsel çalışmalarla ilgili sınıflar arası bilgi yarışmasa düzenlenmiştir. Yarışmalar yeni Lise binasında uygulama alanına sokulacaktır. Bir jüri kurulunun yöneteceği yarışmalar, dengi sınıflar arasında yapılacaktır.

Derlediğimiz yarışmalarda gurup sözcüleri yoğun bir çalışma ortamına girmişlerdir. Başarılar dileriz.

İlçemiz Belediye Başkanları ve Köy Muhtarları Toplantı Yapacak

TOPLANTIDA KÖY SORUNLARI VE TOPLUM KALKINMASI GÖRÜŞÜLECEK

İlçemiz Belediye Başkanları ve köy muhtarlarının iştiraki ile 16.12.1971 perşembe günü Yeşilırmak ilkokulunda bir toplantı yapılacaktır.

İlimiz Valisi ile yardımcı daire müdürlerinin davet edildiği bu toplantıda köy sorunları ve toplum kalkınması mevzuu ele alınacaktır. Bu toplantının Taşovamız için hayırlı olmasını dileriz.

Destek’te Su Kanalı Yapılıyor

İlçemizin Destek Bucağına Toprak Su Teşkilatı ve Bucak halkının gönüllü çabaları ile 5000 m. uzunluğunda, suyun yolda zayi olmasını önliyecek beton bir kanal yapılmaktadır. Bu nedenle inşaat mahalline kurulan kamp’ta çalışan 60-70 işçiye de vasıflı işçi melekesi kazandırılmaktadır.

(Dev.S. 4. de)

(Baştarafı S. I de)

Destek Bucağının 5.000 dekar ekili arazisi ile komşu köylerin meyve ve sebze bahçelerini sulayabilecek kapasitede yapılan 467.000 lira keşif bedelli bu kanalın diğer köylerimizde de örneklerini görmek içme suyu kadar sulama suyuna da ihtiyaç bulunan çiftçilerimizin yüzünü güldürecektir.

Mevsimin İlk Karı Yağdı

Cumartesi’nden beri yağan yağmur Çarşambayı Perşembeye bağlayan akşam yerini kara bıraktı. Güneyden gelen alçak basınç etkisiyle bölgemizde hüküm süren sıcaklar kuzeyden gelen yüksek basınç etkisiyle yerini ani soğuklara terk etmiştir. Mevsim başından beri Odun sıkıntısı çeken bölge halkımızın durumu kar yağışından zevk alanları hüzünlendirmektedir.

Duyuru

Taşova Lisesi Güzelleştirme ve Öğrencilerini Koruma Derneğinin Genel Kurul toplantısı 18- Aralık 1971 Cumartesi günü saat 13.30 da Lise binası salonunda yapılacaktır.

Ekseriyet temin edilmediği taktirde 25- Aralık 1971 Cumartesi günü saat 13.30 da aynı salonda ekseriyete bakılmaksızın yapılacağı sayın üyelerimize duyurulur.

Dutluk Çayı Taştı

12 Aralık 1971 günü ilçemizde yağan Sürekli yağmurların meydana getirdiği sel suları, Dutluk Çayını taşırmış. Dutluk köyü köprüsünü tamamen kullanılmaz hale getirmiş ve ilçemizin Tekke nahiyesiyle karayolu irtibatı kesilmiştir.

Öteden beri suyun, altından değil de üstünden geçtiği köprü olarak meşhur olan köprü, aynı gün eski haline getirilmiş trafiğe açılmıştır (Devamı S. 4 de)

(Baştrf Sayfa 1 de)
Tekke Nahiyesine bağlı köylere Pazar iznini geçirmeye giden talebeler Pazartesi günü bu nedenle derslerine yetişememişlerdir.

..

..

Tüm PDF’leri İçin Tıklayınız

..

Yorum Ekle