Taşova Gazetesi Tarih: 02 Aralık 1971 Perşembe Sayı:37

Taşova Gazetesi başlığı

İçerik

Yeni Öğretmenlerden Beklediklerimiz
(Ali Rıza Günaydın)

Lisemizde yakın zamana kadar boş geçen bir çok ders, yeni tayinlerle doldurulmuştur. Dışarıdan ücretli derslere girenlerin yanı sıra, yeni mezun dinamik öğretmenlerden çok şeyler beklemek hakkımızdır.

İdarenin öğretmen ve velilerle sıkı işbirliği yapması sonucu, bir hayli olduğu açık bir şekilde hissedilen Lisemizin disiplini düzeltilmeli, okul her türlü konfora haiz yeni binasına yepyeni bir ruhla nakletmelidir.

Şimdiye kadar tanışmak fırsatını bulduğum Değerli Öğretmen H. İbrahim Arda, Şükrü Er Reşat Şentürk, hizmet etme aşkıyla dolu birer idealist genç olduklarını hissettirmekte, kendilerine imkân tanınması halinde, Lisede çok şeyler yapabileceklerini söylemektedirler.

Kabiliyetlerinden ve hizmet aşklarından emin olduğum bu değerli arkadaşlardan, Türkiye çapında bir folklorcu olduğunu bildiğimiz Sayın H. İbrahim ARDA dan çok şeyler beklediğimizi belirtir, Okul idaresine, Öğretmenlerimize ve öğrencilerimize üstün başarılar dileriz.

Yeni Müftümüz Kamil Kanaç Görevine Başladı

Bir süreden beri münhal bulunan İlçemiz Müftülüğüne Refahiye Müftüsü Kâmil Kanaç naklen tayin edilmiştir. Tokatlı ve Tokat İmam – Hatip Okulu mezunu olan Müftümüz daha önce de Gaziantep’in Korkuteli kazasında aynı görevi ifa etmiştir. Sayın Müftümüze hoş geldiniz der görevinde hayırlı başarılar dileriz.

Taşova Gazetesi

Alpaslan İlkokulu Çift Tedrisattan Kurtuldu

Bir hafta evveline kadar çift tedrisat yapan Alparslan İlkokulu tek tedrisata dönmüştür.

Alparslan Belediye Başkanı Sayın Muttalip Öztürk’ün şahsi gayretiyle

(Devamı S. 4. de)

(Bşt. S. 1. de)

Yeni Ortaokul binasının bazı sınıflarından faydalanılmış, yeni sınıfların ihtiyacı olan sıra, masa, yazı tahtası ve soba ihtiyaçları da gene Sayın Öztürk’ün gayretleriyle temin edilmiştir.

Böylece tam gün öğretime geçişle öğrencilerin ders saatlerinde artış olmuştur.

Yaralama

26-11-1971 Cuma günü Ballıca köyünde Ahmet Berber (34) isimli şahıs aynı köy halkından Osman Esen’i (25) tabanca ile yaralamıştır.

Jandarma Olaya derhal el koymuş ve sanık Ahmet Berber yakalanarak tevkif edilmiştir.

Öküz Çalındı

25- 11- 1971 Perşembe günü ilçemize bağlı Tatlıpınar köyünde köy halkından Osman Erkoç’a ait bir öküz yaylımda iken iki kişi tarafından çalınmıştır.

Görgü şahitlerinin ifadesine göre hırsız zanlılarından biri Kızgüldüren köyü halkından Fuat Yıldız olup, şikayet üzerine köyündeki evinde jandarmalar tarafından yakalanıp karakolda nezarete alınmış, daha sonra kefalete rapten serbest bırakılmıştır.

Öteki sanığın ve öküzün aranmasına devam edilmektedir.

İlçemizde Yiyecek Maddeleri Fiyatları

İlçemizde yiyecek maddelerinin fiyatları şöyledir:  TL

Tereyağı        32.00 TL
Et                  16.00
Zeytinyağı      13.00
Sana yağ        10.00
Vita yağ           9.00
Domates          3.00
Patlıcan            2.50
Soğan              0.20
Lahana            0.50
Üzüm              3.00
Elma               3.00
Mandalina        2.50
Portakal           2.00
Fasulye            2.50
Salatalık          3.00
Ayva               2.75
Yumurta          0.75
Hamsi             1.50

Taşova Gençlik Gümüşspor’la Karşılaşıyor

12- 12- 1971 Pazar günü Taşova Gençlik Gümüşhacıköysporla Amasya şehir- stadında ligin İkinci devresinin ilk karşılaşmasını yapacaktır.

Bazı as elemanlarından yoksun bir kadroyla oynayacak olan Taşova Gençlerinin nasıl bir netice Olacağı merakla beklenmektedir.

Geçen pazar günü Taşova sahasında Dereköy Elmaspor’la bir hazırlık maçı yapan Taşova gençlik maçı 2- 1 almasına rağmen hiç de başarılı olamamıştır.

Ligin ikinci yarısında Taşova Gençliğe başarılar dileriz.

..

..

Tüm PDF’leri İçin Tıklayınız

..

Yorum Ekle