Amasya İtimat

Taşova Emine Bursalı İmam Hatip Ortaokulu Protokolu İmzalandı

13.05.2016-37 13.05.2016-38 13.05.2016-39

 

Bursa’da faaliyet gösteren Bursalı Havlu, İplik, Boya Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin sahibi Taşovalı hemşerimiz hayırsever işadamı Fuat Bursalı örnek bir davranış sergileyerek, yapımına başlanacak olan Taşova Emine Bursalı İmam Hatip Ortaokuluna 1 milyon TL bağışta bulundu.
Bu kapsamda 13 Mayıs 2016 Cuma günü Vali İbrahim Halil Çomaktekin’in makamında gerçekleşen nakdi bağış protokolü imza töreninde ilçemiz Kaymakamı Kudret Kurnaz ve  Belediye Başkanı Bayram Öztürk, İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş ve İş adamı Fuat Bursalı yer aldı. İmza töreni öncesi ilk olarak İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş yapılacak okula ilişkin bilgiler verdi. Verilen bilgilere göre Emine Bursalı İmam Hatip Ortaokulu, Taşova İlçemizde bulunan yaklaşık 17 dekar hazine arazisinin, temel eğitim alanı olarak tahsisli 6.4 dekarlık kısmına 16 derslikli olarak inşa edilecek.

Daha sonra konuya ilişkin düşüncelerini dile getiren hayırsever iş adamı Fuat Bursalı, memleketine bu şekilde yararlı olacağı için mutlu olduğunu ifade ederek, bu süreçte kendisine her türlü kolaylığı gösteren başta Vali Çomaktekin’e ve ilgili kurumların yetkililerine teşekkür etti.

Vali İ. Halil Çomaktekin ise şunları kaydetti: “Bugün hayırsever iş adamımız Fuat Bursalı’nın Taşova Emine Bursalı İmam Hatip Ortaokuluna yapacağı nakdi bağışın protokolünü imzalamak için bir araya geldik. Öncelikle Amasyalı hemşerimiz Fuat Bursalı’ya bu asil davranışından ötürü şükranlarımı sunuyorum. Sayın Bursalı tekstil sektöründe ülkemizin önde gelen firmalarından birinin sahibi. Sahibi bulunduğu şirket 700 kişiye istihdam sağlamakta ve yaptığı ihracat ile Türkiye’de en çok ihracat yapan ilk 500 firma arasında yer almaktadır. Kendisi hem ülke ekonomimize ve istihdama katkı sağlamakta; hem de gerçekleştirdiği yardım faaliyetleri ve bağışlar ile herkese örnek olması gereken davranışlar sergilemektedir. Sayın Bursalı’nın bu bağışı ile büyük katkı sağladığı Taşova Emine Bursalı İmam Hatip Ortaokulu inşallah belirlenen program çerçevesinde inşa edilecek ve eğitim camiamızın hizmetine sunulacaktır. Ben bir kez daha Fuat Bursalı Bey’e teşekkür ediyor, yapılacak okulumuzun Taşova ilçemize ve ilimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından Vali İbrahim Halil Çomaktekin, İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş ve İş adamı Fuat Bursalı bağış protokolünü imzaladılar. İmza töreninin sonunda Vali Çomaktekin iş adamı Bursalı’ya Amasya tablosu hediye etti. İmza töreni hatıra fotoğrafı çektirilmesiyle sona erdi.

13.05.2016-37 13.05.2016-39 13.05.2016-38

 

 

 

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.