Taşova Eğitim Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Kermes Açtı

 

Taşova Eğitim Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği , ihtiyaç sahibi öğrenciler ve aileler için  eski  belediye binası  alt katında  açtığı kermese tüm  Taşova halkını davet ediyor.

13 Nisan 2015 günü saat 12.30’da   yapılan açılış töreni İlçe Müftüsü Harun Yılmaz’ın duaları ile başladı. Törene ; Belediye Başkanı Bayram Öztürk, AK Parti ilçe başkanı Tekin Sobacı, Belediye Başkan yardımcısı Kadir Aydoğan ve vatandaşlar katıldı.  Açılış kurdelesinin kesilmesinden sonra  davetliler kermesi gezdi.Daha sonra Kaymakam Emin Kaymak’ın da katıldığı  açılış töreninde davetlilere yöresel çökelekli , patatesli gözleme ve dolma ikram edildi.

Dernek Başkanı Seçkin Gümüş; ”ihtiyaç sahibi öğrenci ve ailelere bir nebze olsun yardımcı olabilmek için kermes düzenledik.2014 yılında düzenlediğimiz  kermes  gelirlerimiz ile  ihtiyaç sahibi 15 öğrenci ve 15 aileye yardımda bulunduk. Bu yıl ki  kermes gelirlerimiz de  önceden tespit edilen ve genel merkezimizin onayı ile dağıtılacaktır.” dedi

13 – 23 Nisan tarihleri arasında açık kalacak olan  kermeste el iş göz nuru  eserlerin yanı sıra yöresel tatlı ve pastalar bulunuyor.

 

Yorum Ekle