Amasya İtimat

AK PARTİ ADAYLARI TANITILDI

7 Haziran 2015 günü yapılacak 25. dönem milletvekilliği seçimleri dolayısı ile Ak Parti adayları M. Naci Bostancı ve Sait Yüce, 12 Nisan 2015 Pazar günü saat 13.00’de ilçe teşkilatında gerçekleştirilen bir programla  partililere tanıtıldı.

Bostancı, partisinin  Taşova ilçe teşkilatında katıldığı aday tanıtım toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Çözüm sürecinin Türkiye Cumhuriyeti’nin en üst projesi olduğunu ifade eden Bostancı, “Bu topraklarda yaşayan insanların gönüllerini bir kılmak için, geçmişte olduğu gibi gelecekte de beraber olmak için, silahla ve sopayla değil gönüllerine girerek birlik ve de beraberlik içinde yaşamak için çözüm süreci projesi çok önemlidir” ifadesinde bulundu.

Halkın, Recep Tayyip Erdoğan’ı bütün mazlumların sembollü olduğu için sevdiğini söyleyen Bostancı, şunları dile getirdi:

“Anayasa değişikliği ve başkanlık sistemi, ekonomik istikrar, güçlü ve huzurlu bir Türkiye ve de çözüm süreci için 7 Haziran genel seçimleri önemli olup AK Parti iktidarının devamı şarttır” diye konuştu.

Aday belirleme süreciyle ilgili de değerlendirmede bulunan Bostancı, şöyle devam etti:

“Çok zor bir aday seçme süreci yaşadık. Çok titiz çalışmalar neticesinde ortak bir akıl, duyarlılık ve hassasiyetle adaylar belirlendi. Amasya 2. sıra adayı ilahiyatçı Sait Yüce kardeşim de benim gibi her şeyden önce bu coğrafyanın çocuğudur ve Merzifon’da doğmuştur. Ayrıca Sayın Cumhurbaşkanımızın çok özel olarak tanıdığı birisi olup bu Amasya için bir şanstır. Bazı insanlar vardır ki onlar gölgededirler çok öne çıkmazlar ama arkada isimsiz kahraman olarak çok önemli işler yaparlar. Aynı savaşlardaki isimsiz kahramanlar gibi siyasette de isimsiz kahramanlar vardır. Sait Yüce kardeşimiz de gölgede kalan isimsiz kahramanlardan biridir. Sayın Cumhurbaşkanımız kimin ne yaptığını iyi bilir ve Sait Yüce’yi bu kapsamda değerlendirmiştir. Sait Yüce kardeşimiz Amasya için bir şanstır, zamanla bunu siz de göreceksiniz.”

Aday tanıtım toplantısına; Amasya Milletvekili 1. sıra adayı M. Naci Bostancı , 2. sıra adayı Sait Yüce, AK Parti Amasya İl Başkanı Mehmet Ünek,  Belediye Başkanı Bayram Öztürk, AK Parti  İlçe Başkanı Tekin Sobacı, partililer ve vatandaşlar katıldı

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.