Amasya İtimat

TAŞOVA DOĞA SEVERLER GRUBU

İlçemizde son zamanlarda 4×4 arazi araçlarının artmasının ardından bu tip araç sahipleri bir araya gelerek bir topluluk oluşturdu. Kendilerini Taşova Doğa Severler Grubu olarak ifade eden topluluk hafta sonları bir araya gelerek ilçemizin ulaşılması güç bölgelerine ziyarette bulunarak keyifli zamanlar geçiriyor.

Grup üyeleri zaman buldukça toplu hareket ederek hafta sonları tur düzenliyor. Bu sayede Taşova’nın daha önce görülmemiş, bilinmeyen ya da az bilinen yerlerinin tanıtımına da vesile oluyorlar. Grup üyeleri zaman zaman karda ve çamurda güç koşullarda yapmış oldukları etkinliklerle büyük zevk aldıklarını anlatıyor.

Konuyla ilgili görüştüğümüz grup üyelerinden Sami Bol’a grubun faaliyetleriyle ilgili olarak bizi bilgilendirmesini istedik. Konuyla ilgili yaptığı açıklamada Sami Bol; “Grubumuz 2017 yılının Ocak ayında amatör olarak kuruldu. Bizim gibi arazi aracı olan arkadaşlarla görüşerek bir topluluk oluşturduk. Hafta sonları planlar yaparak bir arada turlar düzenlemeye başladık. Fırsat buldukça bir araya gelerek turlarımızı devam ettirdik. Gezi esnasında ormana ve doğaya zarar vermeden gezilerimizi gerçekleştirdik. Şu sıralarda grup üyelerimizin bir kaçının işlerinin çıkması münasebetiyle daha az araç katılımıyla etkinliklerimizi devam ettiriyoruz. Bazen altı araç bazen ise üç veya dört araçla tura çıktığımız zamanlar oluyor. Şu anda grubumuza ilgi olduğunu biliyoruz. Muhtemelen grubumuza yeni araçlarında katılabileceğini düşünüyoruz.” dedi.

 

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.