Amasya İtimat

TAŞOVA DİN GÖREVLİLERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ TARAFINDAN PANEL DÜZENLENDİ

Taşova Din Görevlileri Yardımlaşma Derneği Tarafından Taşova Müftülüğü Kültür Merkezi salonunda (pembe salon) 25/12/2008 Perşembe günü saat 10’da hicret konulu panel düzenlendi.

 

Merkez Erkek Kur’an Kursu Öğrencisi Selim İbak’ın sunuculuğunu yaptığı panel, saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başladı. Merkez Camii Müezzin Kayyımı İlhami Yağmur’un  Kur’anı Kerim tilavetinden  sonra, Hasan Koçak ve Orhan Esen tarafından ilahiler okundu. Kozluca Camii İmamHatibi Adnan Genç’in hazırlamış olduğu slayt ve tebriklerin sunumundan sonra panele başlandı.

Oturum  başkanı Merkez Camii İmamHatibi Hüseyin Aytaş ve panelist olarak katılan, Alpaslan kasabası Camii İmamHatibi: Ahmet Fırat, Garaj Mescidi Müezzini Kaya Alparslan, Taşova İ.H. Lisesi Meslek Dersleri Öğretmeni K.Vehbi Onay’ın sunumlarıyla Hicretin anlamı, İslam Tarihindeki yeri Hicretten sonra ki önemli hadiseler, Hicretin günümüze yansıyan yönleri hakkında bilgi verdiler.

 

Halkımızın yoğun ilgi gösterdiği panel saat 11:30’da Taşova Müftüsü İlyas Akyazı’nın değerlendirme konuşmasıyla sona erdi.

 

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.