TAŞOVA BELEDİYESİ YENİ BİNASI

                             TAŞOVA BELEDİYESİ  YENİ BİNASI


 


 


                Taşova Belediyesi  mevcut binanın yetersiz olduğunu düşünerek eski Tekel binasındaki düzenleme çalışmaları hızla devam ediyor.


               Yeni binasında   hizmet verecek birimlerin yerleri hazırlanırken,yeni bina ve eski Belediye binası hakkında Belediye Başkanı Özgür Özdemir bilgi verdi.


               


             Belediye Başkanı Özgür Özdemir ;”Yeni yapılmakta olan Binaya  2011 yılı sonuna kadar  Belediye olarak taşınacağız.Yeni Belediye hizmet binası ve eski Belediye binası hakkında birtakım asılsız söylenti ve yazılar var.Söylenildiği gibi biz bu binayı kiralamadık ,yeni bina   belediyemize tahsis edilecektir.Ayrıca şu an kullanılmakta olduğumuz binanın  boşaltılması neticesinde binanın satılacağı, yönünde  söylentiler  tamamen asılsız ve mesnetsiz sözlerdir.”dedi.


              Başkan Özdemir açıklamalarını sürdürerek ;Belediyenin  meclis toplantısında  binanın satış kararının  alındığı ifade ediliyor. ” Ne zaman ,hangi meclis toplantısında alınmış bu karar,böyle asılsız yazı  yazarak insanlarımıza yalan bilgi verenleri anlamak mümkün değil,meclis kararları tutanak altındadır ve her an öğrenilebilir.Taşova Belediyesi  gayri menkulleri ile zengin bir belediye iken bu duruma nasıl geldiği hepinizin malumudur.Ben bu konuyu sağ duyulu halkımızın takdirine bırakıyorum “dedi.


              Yeni hizmet binasının  zemin katla beraber iki katlı olduğunu  buradaki hizmet birimleri hakkında da açıklama yaptı.


                Zemin Katta:Santral,Zabıta Amirliği,Zabıta Birimi,Tahsilat,Emlak,Muhasebe Müdürlüğü,İmar ve Şehircilik Müdürlüğü,İmar birimleri bulunacak.


                Birinci Katta:Belediye Başkan Makam Odası,Başkan Sekreter Odası,Birim Müdürlüğü Toplantı Odası,Yazı İşleri Müdürlüğü,Yazı İşleri  Sekreterliği,Nikah Salonu,arşiv,Toplantı Salonu,Misafir hane.olarak hizmet sunulacak.


                Yapılan bu binanın belediyemize katkısı değer bakımından ölçülemez,hiçbir dayanağı olmayan tutarsız  haberleri şiddetle kınıyor, Böyle söylentileri yapanları halkımızın takdirine bırakıyor saygılarımı sunuyorum.


               


 


              


        

Yorum Ekle