İNADINA BULUŞTULAR

Bir dönemin Taşova Lisesi mezunları ve öğretmenleri Boraboy gölünde bir araya geldiler.

Bir sosyal paylaşım sitesinde  organize olan grup, 1 Ekim 2011 Cumartesi günü sabahı Taşova meydanından araçları ile  Boraboy Gölü’ne hareket eden grup, burada öğretmenleri ile yıllar sonra kucaklaşarak hasret giderdiler. Öğle yemeği öncesi göl gezisi yaparak bu anı ölümsüzleştirmek için hatıra fotoğrafı çektirdiler.
Yemek ve sonrasında  hoş geldin sunumunu yapan Hasan Öztürk’ün  içten ve duygulu konuşması katılımcıları yıllar öncesine götürdü. Daha sonra, Durmuş Arabacı, Muzaffer Özkan, Kadir Tombuloğlu öğretmenlerimizin o döneme ait anıları katılımcıları hem hüzünlendirdi hem de güldürdü. Katılımcılar bu sayede lise yıllarında öğretmenleri ile yaşamış oldukları anıları tazeleme fırsatı buldular.
Cumartesi günü Boraboy Gölünde düzenlenen programa katılanlardan Muzaffer Özkan, Kadir Tombuloğlu, İşadamı Erdem Torun, Koceli İl Genel Meclisi Üyesi Mehmet Kaçar, Mustafa Bayrakçı, Mürsel ve Gürsel Yüksel kardeşler, ilçemizden katılan tek öğretmen Durmuş Arabacı, Hasan Kıymet, Zülfiye Kıymet, Meryem Erdal ve ailesi, programa desteklerini esirgemeyen Taşova Belediye Başkanı Özgür Özdemir, Boraboy Belediye Başkanı Hamza Döner’e teşekkürlerini ilettiler.
İlk kez düzenlenen gezi programına kilometrelerce uzaktan ve değişik illerden katılan grup üyeleri o gün geç saatlere kadar gönüllerince eğlenip hasret giderdiler.
İkinci buluşmanın daha uygun bir zamanda yapılması dileği ile veda ettiler.

.

Video:

Yorum Ekle