Amasya İtimat

TAŞOVA ANADOLU SML ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ ANMA PROGRAMI DÜZENLEDİ

 

İLÇEMİZDE 18 MART ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ ANMA PROGRAMI DÜZENLENDİ
“ANADOLU SAĞLIK MESLEK LİSESİ PROGRAMI MUHTEŞEMDİ”


Taşova’da, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Dolayısıyla Bir Dizi Etkinlik Düzenlendi.


18 Mart 2012 günü saat 09:45’te İlçemiz Meydanı’ndaki Atatürk Anıtına çelenklerin sunumuyla başlayan tören, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla devam etti.


Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Türk Dili ve Edebiyat öğretmeni Timur Özekici günün anlam ve önemini belirten konuşmasında “Bugün kahraman Türk ulusunun kaderinin belirlendiği gündür. Tarihi boyunca vatanını, bayrağını, namusunu, istiklâlini korumak için mücadele veren Mehmetçik, tarihinin en büyük siması, Türk milletinin iftiharı ve askerlik dünyasının ölmez mümessili olmuştur. Başta Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm aziz şehitlerimizin manevi huzurlarında minnet, saygı ve şükran duygularımızla eğiliyoruz. Ruhları şad olsun.” dedi.


Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencisi öğrencisi Nurgül Sönmez, Çanakkale Destanı adlı şiiri okuması ile program sona erdi.


Çelenk koyma törenine Taşova Kaymakamı İbrahim Halil Şivgan, Taşova Belediye Başkan Vekili Aslan Mehmet Torun, Garnizon Komutanı Alper Soner Serin, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Hamit Akkoyunlu, daire amirleri, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.


Taşova Müftülüğü tarafından aynı gün saat 11.00’de tüm şehitlerimiz için Mevlid-i Şerif okutuldu.


19 Mart 2012 Pazartesi günü ise  saat 14.00 de Taşova Belediyesi Düğün Salonunda, Anadolu Sağlık Meslek Lisesi tarafından  bir anma programı düzenlendi.


Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşımızın söylenmesinden sonra Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Müdürü Fesih Aktaş günün anlam ve önemi üzerine bir konuşma yaptı. Hem Çanakkale Şehitlerini hem de günümüz şehitlerini hayırla yad etti.


Öğrencilerin okudukları şiir ve  kahramanlık türkülerini izleyen seyirciler göz yaşlarını tutamadı.

Böyle muhteşem bir programı hazırlayan Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nin başta Okul Müdürü olmak üzere öğretmen ve öğrencilerine teşekkür ediyoruz.


————————————————
Videosu:


* Video Albümümüz İçin <<<Bakınız>>>
——————————————————————


Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nin Sunduğu Programdan…


-Videosu-zamanla-eklenecektir-
Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.