Amasya İtimat

TAŞOVA ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİ TÜBİTAK BÖLGE PROJE SERGİSİ İÇİN TOKAT’TA .

 

              TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması’na 8 (Sekiz) proje ile başvuran ve bunlardan Fizik dalında 1 (Bir), Bilgisayar dalında 2 (İki) proje olmak üzere toplam 3 (Üç) proje ile 14-18 Nisan 2008 tarihleri arasında Tokat’ta yapılacak proje sergisine davet edilen öğrenciler, Rehber öğretmenleri ile birlikte 14-18 Nisan 2008 tarihleri arasında  Tokat’ta Gaziosmanpaşa Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi sergi salonunda projelerini sergiliyorlar. Projelerinin ilgi çektiğini ifade eden Okul Müdürü Kadir Aydoğan, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da derece beklediklerini, ümitli olduklarını söyledi.

            11 Nisan 2008 Cuma günü, projeleri görmek ve bilgi almak üzere okula giden  Kaymakam Özkan Demirel, yarışmacı öğrencilerden projeleri ile ilgili bilgi aldı. Projeleri beğendiğini, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da başarılı olacaklarına inandığını ifaden Kaymakam Demirel, öğrencilerimizle bir süre sohbet etti. Okul Müdürü Kadir Aydoğan’a,Rehber öğretmenlerine, öğrencilere ve projelerde emeği geçen herkese teşekkür ederek okuldan ayrıldı.

            14 Nisan 2008 Pazartesi günü erken saatlerde ilçemizden hareket eden olan ekipte, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza Atasoy, Okul Müdürü Kadir Aydoğan, Rehber Öğretmenler Ömer Şengül ve Hasan Yaldır, öğrenciler Abdülkadir Kaya, Abdullah Faruk Günaydın, Nihal A.Atasoy, Merve Düzgün  ve Emre F.Akgül yer aldılar.

            Projelerin hazırlanması ve sergilenmesinde emeği geçen idareci, öğretmen ve öğrencilerimizi bizler de tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

 

Öğrencinin

Adı-Soyadı

Rehber

Öğretmenler

Proje Dalı

Proje Adı

     Merve DÜZGÜN

     Nihal A.ATASOY

Hasan YALDIR

Fizik

Termo Elektrik Jeneratör.

     Abdülkadir KAYA

    Abdullah F.GÜNAYDIN

Ömer ŞENGÜL

Bilgisayar

Konuşmaları Yazıya Aktarabilen yapay Zeka.

      Emre F.AKGÜL

Ömer ŞENGÜL

Bilgisayar

Araba Farlarının Otomatik Işık Algılaması Sonucu Devreye Girmesi.

 

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.