Taşova Anadolu Lisesi “Liselerarası Proje Stantları İl Birinciliği” Ödülü aldı.

12-22 Haziran  2008 Uluslar Arası Amasya Atatürk Kültür Ve Sanat Etkinlikleri kapsamında Amasya’da açılan ve il genelindeki okulların tanıtımı, yıl içerisindeki etkinlikleri, yarışmalar, aldıkları dereceler ve  projelerinin yer aldığı proje standları ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

İlçemizden de tüm okulların katıldığı proje standları sergisinde, Taşova Anadolu Lisesi, 2008 yılı TÜBİTAK Tokat bölge ortaöğretim öğrencileri arası proje sergisine davet edilen ve sergilenen, iki bilgisayar, bir fizik projesini, projeyi hazırlayan öğrenciler; Abdulkadir Kaya, Nihal A. Atasoy, Abdullah Faruk Günaydın, Emre F. Akgül danışman öğretmenleri Ömer Şengül ve Hasan Yaldır  ile diğer görevli öğretmenleri nezaretinde ziyaretçilere anlatımlı tanıtım yaptılar.
Ayrıca stantda  Ebru çalışmaları da sergilenen öğrenci Nesibe C. Urfalılar, 18 Haziran akşamı ziyaretçilere uygulamalı ebru çalışmalarını izletti ve anlattı.
Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt, Kaymakam Özkan Demirel, Müdür yardımcıları, Şube Müdürleri, daire amirleri, Okul Müdürleri, öğretmen, öğrenci ve bir çok vatandaşın ziyaret ettiği ve TRT tarafından da çekimleri yapılan proje standı, jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucunda “Liselerarası Proje Stantları İl Birincisi” oldu.

22 Haziran akşamı yapılan ödül töreninde, Birincilik plaketi Okul Mü-dürü Kadir Aydoğan’a Vali Mehmet Celalettin Lekesiz tarafından verildi.

Geçen yıl proje yarışmalarında Tokat bölge birinciliği elde eden, bu yıl da üç proje ile sergiye davet edilen, il ve ilçe düzeyinde birçok yarışmalarda derece elde eden, hazırladığı programlarla ilgi çeken, bu yıl ilk mezunlarını vererek, ÖSS’de de aynı başarıyı hedefleyen Taşova Anadolu Lisesi’nin, kalıcı başarılara aday, başarıları ile kendini ilçesinde ve çevresinde hissettireceğine inanıyor, emeği geçen tüm okul idarecileri, öğretmen, öğrenci ve personelini kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Yorum Ekle