Amasya İtimat

MÜFTÜ ALİ HAFIZ’IN İSMİ TÖRENLE BİR CADDEYE VERİLDİ

İlçemizin manevi mimarlarından ilk Müftümüz M. Ali Gültekin’in ismi Yemişen Mahallesindeki bir sokağa yapılan törenle verildi.

 

Tören öncesi merhum Müftü Mehmet Ali Hafız’ın torunu Başkent Elektrik Dağıtım A.ş: Genel Müdürü Ömer Faruk Gültekin, Belediye Başkanı Mustafa Korkmaz’ı makamında ziyaret etti. Ziyaretten son derece memnun kaldığını belirten Korkmaz; “Ömer Faruk Gültekin Taşovalı’dır ve Ankara’daki iftiharımızdır” dedi. BEDAŞ Genel Müdürü Ö. Faruk Gültekin; “Ankara’da bir yeriniz var, daha sıkça görüşelim.” Dedi.

Daha sonra Belediye Başkanı Korkmaz ile BEDAŞ Genel Müdürü Ö. Faruk Gültekin ve beraberindekiler önceki adı Karakol olan caddeye geçtiler. Burada bir konuşma yapan Belediye Başkanı Mustafa Korkmaz; “İlçemizin ilk Müftüsü olan ve uzun yıllar Müftülük yapan Mehmet Ali Gültekin’in adını bu caddeye verdik. Belediye Meclisindeki arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Mehmet Ali Hafız adı bu caddeyle birlikte yıllar boyu anılacak, ilçemiz için hayırlı olsun.” Dedi.

BEDAŞ Genel Müdürü Gültekin; “Mehmet Ali Hafız benim dedemdir. İlçemize faydalı olmuşsa bundan dolayı biz iftihar ederiz. Bu caddeye Mehmet Ali Hafız adının verilmesinden dolayı Belediye Başkanımız sayın Mustafa Korkmaz’a ve duyarlılıklarından dolayı Belediye Meclis Üyelerimize teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum. Bu ailemiz için övünç kaynağı olacaktır.” dedi.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.