Amasya İtimat

Körfez’de Amasya esintisi yaşandı

0
38
Kısa adı KASYAD olan Kocaeli Amasyalılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin organize ettiği 22 Haziran Amasya Tamiminin 89.yılı münasebeti ile düzenlenen gece muhteşemdi.
Körfez Belediyesi Açık Hava Tiyatrosunda gerçekleştirilen organizasyonda Amasyalılar birlik ve beraberlikleri herkese gösterdiler. Gölcük, Körfez ve Gebze’den katılımın yüksek olduğu gecede İstanbul’dan da misafirler vardı.
KASYAD Başkanı Erdoğan Çınar’ın konuşması ile başlayan gecede, Amasya İl Derneği Simsim ekibi izleyenleri coşturdu. Gebze Belediyesi Mehter takımının konseri de geceye ayrı bir güzellik kattı. Amasya Valiliğinin hazırlatmış olduğu Amasya Belgeseli ise seyircileri duygulandırdı.

Anayurt Gazetesi yazarı Şair Kasım Alper Özdemir’in sunduğu gecede, Ozan Hamza Dilek’in türküleri ve ünlü sanatçı İzzet Aktaş’ın eserleri ile renk kattığı gecede, iş adamı Osman Ovalı’da ağalığı alarak derneğe destek sözü verdi. Kocaeli Vali Vekili İdris Kurtkaya, Kocaeli Milletvekilleri Muzaffer Baştopçu ve Fikri Işık, Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan, Amasya Dernekler Fe-derasyonu Başkanı İsmet Abacı, Ak Parti Amasya İl Başkanı Mustafa Yıldız, İstanbul Büyükşehir eski Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna, Rad-yo Şahin Yönetim Kurulu Başkanı Kaşif Şahinkesen gibi bir çok dernek başkanı, ilçe ve il parti başkanları ve  misafirler katıldı.

Gecede konuşan İstanbul Büyükşehir eski Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna, Amasya insanı kadirşinastır, vatanına bağlı, törelerine saygılıdır, ben de Amasyalıların etkinliğine katılmaktan onur duyuyorum, dedi.

Kocaeli Milletvekili Fikri Işık ise, Amasya gibi şehzadeler şehrinin anlatıldığı, tanıtıldığı bu gecede olmaktan onurluyum diyerek, dernek yönetimine teşekkür etti.

Haber: Halil İbrahim Uğurlu

Yorum Ekle

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz