Amasya İtimat

TAŞOVA ANADOLU LİSESİ KUTLU DOĞUM ETKİNLİĞİ BEĞENİLDİ

TAŞOVA ANADOLU LİSESİ KUTLU DOĞUM ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ

İlçemizde Kutlu Doğum Haftası 15/04/2014 günü akşamı Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen bir etkinlikle kutlandı.

Belediye Düğün Salonunda düzenlenen program Kur’an-ı Kerim okunması ile başladı.

Okul Müdürü Hasan Kılıç yaptığı açılış konuşmasında “Sevgili peygamberimiz Hz. Muhammed(sav)’in doğum yıldönümünün; tüm İnsanlığa barış, huzur, mutluluk ve adalet getirmesini diliyorum.

Bundan tam 1443 yıl önce insanlık Cahiliye devrini yaşıyordu. İnsanlar hak, adalet, dürüstlük gibi kavramları unutmuş, güçlü zayıfı eziyor, kız çocuğuna sahip olmak utanç vesilesi olduğundan diri diri toprağa gömülüyordu

20 Nisan 571 tarihinde, insanlığı karanlıktan aydınlığa, huzursuzluktan mutluluğa, sefaletten safahata ulaştıracak, insanlık tarihinin yönünü değiştirecek bir büyük mucize gerçekleşti. Âlemlere rahmet olarak gönderildiği Kur’an-ı Kerimde bildirilen Hz.Muhammed (SAV) efendimiz dünyaya teşrif ettiler.

Bütün yaşamı boyunca Özü sözü bir olan peygamberimiz, kendisi için istediğini ümmeti için istemiştir. Sevgili Peygamberimizin en belirgin vasıflarından biride yapmış olduğu bütün işlerinde merhamet duygusunun olmasıydı. Ağzından hiçbir zaman kaba bir söz çıkmamış, hiç kimsenin kalbini kırmamış, her hareketinde merhameti ön plana çıkarmış ve bizlere merhametli olmamızı öğütlemiştir” dedi.

Program öğrenciler tarafından şiir ve ilahilerin okunmasından sonra  yapılan çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerin verilmesi ve tatlı ikramı ile sona erdi.

Albümümüzden:

Manşet resmi:

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.