Amasya İtimat

TAŞOVA ANADOLU LİSESİ KARİYER GÜNLERİ ETKİNLİKLERİ: ÖĞRETMENLİK

0
1083























TAŞOVA ANADOLU LİSESİ KARİYER GÜNLERİ ETKİNLİKLERİ: ÖĞRETMENLİK


Taşova Anadolu Lisesi’nde öğrencilere yönelik kariyer günleri toplantıları devam ediyor.

13 Ocak 2010 Çarşamba günü Türkçe Matematik ve Sosyal Bilimleri Alanı öğrencilerine yönelik olarak Türkçe/Edebiyat Öğretmenliği mesleğini tanıtıcı kariyer günü yapıldı. Toplantıya Emekli Öğretmen Selahattin YAMAN katıldı. Türkçe/Edebiyat Öğretmenliği mesleğini tanıtan Selahattin YAMAN, deneyimlerini öğrencilerle paylaştı. Selahattin YAMAN, toplumumuzda sevilen meslek dallarından biri olan öğretmenlik mesleğine ilgi duyan öğrencilerimizin sordukları soruları içtenlikle cevaplandırdı.Öğretmenlik mesleğinin diğer mesleklere göre apayrı bir özelliği olduğunu, başarmak için yapabileceğine inanarak çalışmak gerektiğini ifade ederek hayatta başarılı olmuş insanların yaşamlarından örnekler verdi. Dünyanın en genç yaşta profesörü olmuş kişisi ve moleküler kimyanın kurucusu Prof Dr. Oktay Sinanoğlu, doğu ile batı medeniyetlerinin âdeta buluşturucusu olan büyük düşünür Cemil Meriç’in yaşamlarından sunduğu kesitler öğrenciler tarafından ilgi ile dinlendi. Başarıda okumanın da önemi üzerinde duran Sayın YAMAN; insanları severek, kendi kültürümüze ve coğrafyamıza sahip çıkarak, milli ve manevi kimliğimizi koruyarak, özgüvenle her türlü zorlukların aşılacağını ifade etti.  Karşılıklı sohbet havasında geçen toplantı öğrencilerin büyük ilgisini çekti.


Okul Rehberlik servisinin teklifini kırmayarak öğrencilerle deneyim ve bilgilerini paylaşan Emekli Öğretmen Selahattin YAMAN’a Taşova Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri teşekkürlerini ilettiler.


Taşova Anadolu Lisesi Rehberlik Servisince hazırlanan kariyer günleri etkinlikleri farklı meslek gruplarının tanıtımı ile  devam edecektir.

Yorum Ekle

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz