TAŞOVA ANADOLU İMAM HATİP LİSESİNDEN YAYLASARAY İLKÖĞRETİM OKULUNA ANLAMLI ZİYARET

0

TAŞOVA ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ’NDEN YAYLASARAY İLKÖĞRETİM OKULUNA ANLAMLI ZİYARET

Taşova Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğretmen ve öğrencileri kardeş okulları Yaylasaray İlköğretim okuluna anlamlı bir ziyaret gerçekleştirdiler. İmam Hatip Lisesi Sosyal Yardımlaşma Kulübü üyesi öğrencileri okullarındaki öğretmenlerden, öğrencilerden ve bazı yardımsever insanlardan aldıkları kırtasiye, giyim ve gıda yardımlarını kardeş okullarındaki öğrencilere ulaştırdılar.

09/03/2011 Çarşamba günü Taşova Anadolu İmam Hatip Lisesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kulübü Rehber Öğretmeni Elif SARI, Meslek Dersleri Öğretmeni Selahattin ÖZKAYA ve Okul Rehberlik Öğretmeni Uğur ARMAĞAN kulüpten ve diğer sınıflardan bir grup öğrenciyle birlikte Kardeş Okulları olan Yaylasaray İlköğretim Okulu öğrencilerini ziyaret edip, onlarla tanıştılar, kardeşlik bağı kurdular. Önce Yaylasaray köyünü dolaşan öğrenciler burada durumu düşük birkaç aileye imkanları doğrultusunda küçük maddi yardımlarda bulundular. Daha sonra okula geçen öğrenciler getirmiş oldukları hediyeleri öğrencilere dağıtması için okul müdürü Cüneyt ÖNAL’a teslim ettiler.

Öğrenciler daha sonra Taşova Kaymakamlığının başlatmış olduğu Yarınlar İçin Okulların Renovasyonu adlı kampanya ile yenilenen sınıfları dolaştılar. Yapılan ziyaretten oldukça memnun olan öğrenciler kardeşlerine daha fazla yardım edememelerinin üzüntüsünü yaşadıklarını dile getirdiler.

Yaylasaray İlköğretim Okulu öğrenci, öğretmen ve personelinin güler yüzle misafirlerini ağırlamasının ardından Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri kardeşleri tarafından uğurlandı.

<ViDeOları, http://tasova.meb.gov.tr/videolar/videolar.htm sitesinde izleyebilirsiniz.>

Resimler: Uğur ARMAĞAN

Yorum Ekle