TAŞDEF’den SAİM DİKEN’e DESTEK

Taşova Dernekler Federasyonu TAŞDEF Genel Başkanı Hasan Sevran, 31 Mart 2019  günü yapılacak olan Mahalli İdareler Genel seçimlerinde İstanbul-Eyüp Sultan ilçesinden Belediye başkanlığına Cumhuriyet Halk Partisinden aday adayı olan Amasya Dernekler Federasyonu ADEF Genel Başkanı Saim Diken’e destek amacıyla bir mesaj yayınladı.
Sevran açıklamasında; ” Değerli üye derneklerimizin başkanları ve saygıdeğer hemşehrilerim Sizleri saygıyla selamlıyorum. Hepinizin malumu üzere 2018 genel seçim sürecini geride bıraktık ve yurt gündeminde 2019 Mart Yerel seçimleri var. Bizler Dernekler olarak istesek de, istemesek de siyasetın içerisinde zaman zaman olmak zorunda kalıyoruz. Bu zorundalıkları bir kenara koyarak, gerek Amasya’mız, Taşova’mız ve Amasya’mızın diğer ilçelerinde ve de İstanbul ve Türkiye geneli ile ilgili siyasal ve ekonomik gelişmeleri takıp ederek görüşümüzü ve duruşumuzu göstermek zorundayız.
TAŞDEF olarak vizyonumuz ve de misyonumuz ayrıca derneğimizin tüzüğü gereği çalışmalarımızı devam ettiriyoruz.
Yönetim toplantımızın 2018 genel seçim sürecinde olduğu gibi siyası çalışmalar içinde yer alan hemşehrilerimize hangi siyasi partide olduğuna bakmaksızın manevi desteğimiz ile yanlarında olacağımı beyan ederek bu konuda toplantılara katılmıştık.
2019 Mart yerel seçimlerinde de aynı kararlılıkla hemşehrilerimize desteğimiz devam edecektir. Yönetim olarak bu kararlılığımızı kamuoyuyla paylaşmak istedik.
Amasya Dernekler Federasyonu Genel Başkanı hemşehrimiz, dernekcilik alanında deneyimleri ve Amasya’mızın birliği ve beraberliği ile alakalı maddi ve manevi özveri içinde etkin ve başarılı çalışmaları ile takdir ettiğimiz değerli büyüğümüz Saim Diken abimiz İstanbul Eyüp İlçesinden Belediye başkan aday adaylığını açıklayacaktır. Biz aday adaylığı sürecinde ve inşallah adaylığı kesinleşirse sahada da çalışmalarımız ile desteklerimiz sürecektir.
Bu bağlamda kamuoyunda büyük ses getirecek olan ADAY ADAYLIĞINI açıklayacağı 14 Ekim 2018 Pazar günü üye derneklerimizin başkanlarımızı, derneklerimizin üyelerini duyarlı hemşehrilerimizi Eyüp’teki bu özel programa davet ediyoruz. Bizler yönetim olarak orada olacağız . Çıktığı bu hizmet yarışı yolunda Hemşehrimiz değerli abimize başarılar dilerken, her zaman yanında olduğumuzun da bilinmesini isteriz.” dedi.

Yorum Ekle