‘’TAŞDEF & DEPREMZEDE KARDEŞ KÖY PROJESİ’’

2016 yılında İstanbul’da kurulan ve 26 Taşovalı derneğin üye olduğu Taşova Dernekler Federasyonu (TAŞDEF) Depremzede Kardeş Köy Projesi kampanyası başlattı.

Depremin ilk anından bu güne kadar Büyük Türk Milleti ve Devleti tüm imkânlarını ortaya koyup insanlığa ders olacak şekilde dayanışma örneği göstermiştir.
Deprem bölgesine ve depremzede vatandaşlarımıza sahip çıkılan süreçte bölgeye yoğun desteklerin ulaştırıldığı da mutlaktır.
İkinci aşamada, kontrollü bir şekilde yardım iletilmesine destek verilmesi için deprem bölgesinde tespit edilecek bir KARDEŞ KÖY için kısa ve orta vadede karşılanması gereken ihtiyaçlara dönük, TAŞDEF Taşova Dernekler Federasyonu ve Üye dernekleri adına takip edilecek sosyal sorumluluk konu başlıkları aşağıda yer almaktadır.

Bilgi edinilmesini rica ederiz.
Saygılarımızla
TAŞDEF Taşova Dernekler Federasyonu

‘’TAŞDEF & DEPREMZEDE KARDEŞ KÖY PROJESİ’’
✅-Depremde ailesini yitiren çocukların kendini güvende hissetmeleri, günlük yaşamları ve eğitimleri için BİZİM ÇOCUKLARIMIZ etkinliği,
✅-Depreme maruz kalmış uzuv kaybı, yeti kaybı çok fazla insanımız olacağı öngörüldüğü üzere bedensel engelli vatandaşlarımız için ENGELİNİZ ENGELİMİZ etkinliği,
✅-Geliri depremzede yörelerimize aktarılmak üzere kısa süreli TAŞDEF & DEPREMZEDE KARDEŞ KÖY sportif etkinliği,
✅-Geliri depremzede vatandaşlarımıza aktarılmak üzere SESİMİ DUYAN VARMI kültürel etkinliği,
✅-Evleri depremde yıkılmış ve kendilerine yeni bir yaşam şekli kurmaları gereken insanlarımızın kalıcı barınma çözümlerine ihtiyaçları olacağı üzere her köyde bir depremzede ailenin bedelsiz konuk edilmesi KÖYÜMÜZDE BİR EV VAR etkinliği,
✅-Kadın Kolları gayretleri ile güncel ve sürekli ihtiyaçlar arasında olabilecek aile hijyen paketi desteği,
✅-Kan bağışı kampanyası,
✅-Çadır ev – yakacak, ısıtıcı desteği,
✅-Çok çeşitli ve yoğun bir malzeme desteği olduğu ve dağıtım desteğinin köylere ulaştırılmasına ihtiyaç duyulan özel nakliye-ameliye, araç ve ekip desteği.
✅-Ramazan ayı dâhilinde yapılacak eş zamanlı iftar ve anma etkinliği,
✅-Köylerimiz için; afet eğitim desteği ve afet yardım ekipleri tarafından ve doğal afet durumlarında çalışan gönüllü sivil toplum örgütleri tarafından kullanılmak üzere ACİL DURUM (AFET) KONTEYNERİ desteği etkinliği.

Yorum Ekle