Amasya İtimat

TALİP ÖLÇER İLDE ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Yerkozlu İlkokulundaki görevinden  istifa ederek AK Partiden  milletvekili aday adayı olan Talip Ölçer, Amasya  AK Parti  il teşkilatındaki  toplantıda aday adaylığını açıkladı

Resmi müracaatını  19 Şubat 2015 günü Amasya İl Başkanlığına yapan Ölçer; 20 Şubat günü yapılan toplantıda bir basın açıklaması yaptı.

Ölçer konuşmasında ; ” Saygı  değer hemşehrilerim öncelikle şunu belirtmek istiyorum. Acaba niye AK Parti de, diğer partiler değil. 13 yıldır AK Parti iktidarı ve onun  dünya lideri  sayın cumhurbaşkanımız  ve bilge bir başbakanımızla  güzide AK Parti kadroları bu milletin can simidi olmuştur. Bu durum sadece Türk milleti için değil, aynı zamanda mağdur ve mazlum devletlerin de umudu olmuş, hayalini süslemiştir. Zira Azerbaycan Devlet Başkanı Aliyev, ‘ 90’lı  yıllarda AK Parti gibi bir iktidar, Cumhurbaşkanımız gibi bir dünya lideri olsaydı Ermenistan, Karabağ’ı işgal edemezdi.” diyor.

En önemlisi ise, AK Parti iktidarında ilk defa Türk milletinin yıllaca aradığı, hiç bir iktidar döneminde bulamadığı, dini, milli, kültürel değerleri ile buluşmuş maddi ve manevi değerleri ile kalkınmaya her geçen gün daha büyük yelken açmış öncü olmuştur. Bu vizyon ve strateji dünya milletlerini ve devletlerin bazılarını çılgına döndürmüştür. çünkü ilk defa BM ‘ lerde sayın cumhurbaşkanımızca  sorgulanmış, israil denen terör devletine karşı çıkılmıştır. özellikle yıllarca unutulmuş engelli insanlarımız , mağdur ve mazlıum kardeşlerimiz , ötekileştirilmiş soyutlanmış , umudu tükenmiş kardeşlerimize,  kadınlarımıza, kimsesizlere devletin sıcak şefkati il ulaşılmıştır. Öte yandan şehzadeler şehrimizin şanına uygun bir şekilde tarihi dokusunu tenefüs ettiren kültürü, ulaşımı, turizm alanındaki gelişmeleri özellikle güvenilebilir ve yaşanabilir bir kent oluşu Ak parti iktidarına öteki partilerden daha ayrı kılmaktadır. Bu vesileyle farklı bir vizyon ve projelere imza atan belediye başkanımıza ve ekibine huzurlarınızda teşekkür ediyorum.
Halen Taşova’ya bağlı Yerkozlu köyünde tarım yapan bir çiftçi olarak köylümüzün meselelerini, 30 yılı aşkın süredir nakliyecilikle iç içe olduğum için nakliyecilerin ve esnaflarımızın sıkıntılarını çok iyi biliyorum.

Bizler bu davada seferle görevli olduğumuza zaferin ise ancak Allah’ ın takdiri ile olacağına inanıyoruz. konuşmama son verirken en kalbi sevgi ve selamlarımı sunuyor, beni dinlediğiniz ve dinlemekte gösterdiğiniz sabır ve anlayışa teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum.” dedi.

 

20150220_145905 20150220_151745 20150220_152456 IMG-20150220-WA0002 IMG-20150220-WA0007 IMG-20150220-WA0008 IMG-20150220-WA0010

VİDEO:
TALİP ÖLÇER ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.