Amasya İtimat

T.C. TAŞOVA (SULH HUKUK MAHKEMESİ) SATIŞ MEMURLUĞU 2016/5 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                   : Amasya İl, Taşova İlçe, 180 Ada No, 27 (1523) Parsel No, KÖYİÇİ MEVKİİ Mahalle/Mevkii, YAYLASARAY KÖYÜ Köyü, 857,93 m2 alanında ve bahçe niteliğindedir, Parselin içerisinde 45 m2 alanında tek katlı ahşap kerpiç bina mevcuttur,  yaklaşık 50 yıllık olan bina kullanılamaz durumdadır, ayrıca  taşınmaz üzerinde 1 adet 20 yaşında dut ağacı ile 1 adet 20 yaşında çınar ağacı bulunmaktadır.

Yüz ölçümü                : 857,93 m2

Kıymeti                                  : 11.073,30 TL

KDV Oranı                : %18

Kaydındaki Şerhler    : Dosyasında Mevcut

  1. Satış Günü : 22/05/2017 günü 10:00 – 10:10 arası
  2. Satış Günü : 23/06/2017 günü 10:00 – 10:10 arası

Satış Yeri                    : TAŞOVA ADLİYESİ YAZI İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ ODASI ( SATIŞ PEŞİN PARA İLEDİR)

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın  yirmi gün öncesinden,   artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci  günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.  Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,  rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,  1/2 tapu harcı ile  teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/5 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/04/2017

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.