Amasya İtimat

T.C. TAŞOVA İCRA DAİRESİ 2018/225 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                            : Amasya İl, Taşova İlçe, 121 Ada, 44 Parsel, BORABOY Mahalle/Köy, Keşderesi Mevkii, Bahçeli Kargir Ev Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz, dört katlı betonarme bina, tek katlı betonarme bina, tek katlı betonarme depo ve ahır bulunduğu, tapu kayıtlarında bahçeli kargir ev vasfında olduğu, Dört katlı betonarme binanın toplam inşaat alanı 122 m2*4 kat=488 m2 dir.yapıda taşıyıcı sistem olarak betonarme kolon kirişlerle yapılmıştır. Bina ruhsatsızdır, binanın çatısı ahşap ve üzeri kiremit ile kaplıdır,binanın zemin katı depo olarak, üst 3 kat ise mesken olarak planlanmıştır, mutfak salon dahil 5 oda, banyo, wc ve kiler olarak bölmelenmiş olan dairelerin iki adet balkonu mevcuttur, yapının 2. normal katı oturulur vasiyette diğer daireler ve depo ise kaba inşaat olarak bırakılmıştır, bina asansörsüzdür, dış cephesi sıvalı ancak boyasızdır, bina ana merdivenleri kaplamasızdır. demir korkulukları mevcuttur, 2.normal katı oturulur durumda iç kapıları ahşap pencereleri plastik doğramalıdır, mutfak dolabı mevcuttur, mevcutta kullanılan 2.kat dairenin ısıtma sistemi olarak soba kullanılmaktadır elektrik ve suyu mevcuttur, yapı 3.sınıf A grubu yapı sınıfına girmektedir, yapı % 10 oranında yıpranma, % 30 oranında eksik imalat mevcuttur.

Tek katlı betonarme binanın toplam inşaat alanı 100 m2 dir. yapıda taşıyıcı sistem olarak betonarme kolon kirişlerle yapılmış, binanın çatısı ahşap ve üzeri kiremit ile kaplıdır, iç kapıları ahşap olan yapının bina giriş kapısı demir doğramalıdır, mutfak dahil 4 oda,banyo ve wc olarak bölmelenmiş olan yapının pencereleri plastik doğramalıdır, mutfak dolabı mevcuttur, yapının içi ve dışı sıvalı ve boyalıdır, oturulur durumda olan yapının ısıtma sistemi sobadır elektrik ve suyu mevcuttur.

Tek katlı betonarme ahırın toplam inşaat alanı 120 m2 dir. yapıda taşıyıcı sistem olarak betonarme kolon kirişlerle yapılmış, binanın çatısı ahşap ve üzeri beton trapez ile kaplıdır ahır olarak kullanılan yapının pencereleri demir doğramalıdır, yapının içi ve dışı sıvalı ve boyasızdır, yapı 1. sınıf B grubu2 yapı sınıfına girmektedir yapıda % 35 oranında yıpranma mevcuttur.

Tek katlı betonarme depo toplam inşaat alanı 52 m2 dir.Yapıda taşıyıcı sistem olarak betonarme kolon kirişlerle yapılmıştır, binanın çatısı ahşap ve üzeri beton trapez ile kaplıdır, depo olarak kullanılan yapı kaba inşaat olarak bırakılmıştır, yapı % 25 oranında yıpranma, % 25 oranında eksik iş mevcuttur. Ayrıntılı bilgi dosyamızda mevcuttur

Yüzölçümü : 1.160 m2                   Arsa Payı : 1/1

Kıymeti : 371.952,00 TL                KDV Oranı :%18

  1. Satış Günü : 29/07/2019 günü 10:00 – 10:05 arası
  2. Satış Günü : 27/08/2019 günü 10:00 – 10:05 arası

Satış Yeri : TAŞOVA İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esalis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamım ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamım ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere, süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133.üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatım kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/225 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/05/2019

Yorum Ekle