Amasya İtimat

Sussa da susmasa da sıra onlara geliyor, GAZETE BAYİNİN ADRESİ YİNE DEĞİŞTİ

İnternet ve Bilişimdeki olağanüstü yenilikler bazı mesleklerin sonunu getirirken, sıra yavaş yavaş ulusal basına geliyor. Gençlere ‘Neden gazete almıyorsun” diye sorulduğunda ”Cep telefonumdan bugün okuduğum haberi bir gün sonra para verip niye okuyum diyor.”’ Bazıları için Gazeteler artık cam silme, yeni açılışı yapılacak dükkanların içerisi görünmesin diye camını kapamaya, işyerinde yemek yerken masanın üstüne sermeye yarıyor. Her ne kadar yaşı 55’in üzerindeki insanlar için gazete okurken çıkardığı ses ve diğer etkenler olsa da kağıt, kalıp, mürekkep gibi girdiler nedeniyle yazılı basının işi çok zor.

Önder Yöreselin 1 Aralık 2023 günü Gazete bayiiliğini bırakması nedeniyle 15 gündür ilçemizde günlük gazetelerin satışı yapılamamış, 16 Aralık 2023 Cumartesi gününden itibaren günlük gazetelerin satışı, Taşova Meydanındaki Meydan Kıraathanesinde devam ediyordu.

Son gazete bayisinin de bayiliği bırakması üzerine önceki gazete bayisi olan Önder yöresel ilçe gazete bayisi olmadığı ve ilçemizde gazete satılamayacağı için yapılan rica üzerine tekrar günlük gazete satışlarına başladı.

Yorum Ekle