Suriye Türkmenleri ile İftar Sevincini Paylaştılar…

Şair Yazar ve İyilik Hareketi Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Kasım Alper Özdemir Suriye Elbab Bölgesinde dört yıl boyunca zulum altında kalan Başköy şehrindeki Türkmen çocukları ve ailelerini ziyaret ederek yardımlarda bulundu.

Özdemir; Ramazan ekmeği ve sevgiyi paylaşmaktır. Bizde iyiliği paylaşmak için Suriye’deki kardeşlerimizin yanına geldik. Bu topraklar bize atalarımızın emaneti, bu insanlarda soydaşlarımız.

Biz Selçuklu’dan beri iyiliği paylaşan bir nesiliz. İyilik Hareketi’nin amacı da farkındalık oluşturarak topluma örnek olabilmek. O yüzden sadece Amasya’da yada İstanbul’da değil mazlumların olduğu yerlerde de olmalıyız diye düşünüyorum.

Buradaki ilgi beni çok mutlu etti. Hepsinin yüreğinde bir Türkiye sevdası var. Devletimizin de buraya desteği inkar edilemez; dedi.

Kasım Alper Özdemir, Suriye Türkmeni çocuklarla bol bol özçekim yaparak günü renklendirdi.

Diriliş Türkmen Yardımlaşma Derneği Başkanı Mahmut Türkmen Coşkun ise Şair ve Yazar Kasım Alper Özdemir’e ziyareti için teşekkür etti.

Coşkun Ramazan ayında binlere aileye gıda ve hayır çarşımızda elbise dağıtıyoruz.

Günlük 700 kişilik sıcak yemek iftar için çıkıyor.

Beklenen Uluslararası İnsani Yardım Derneğimize de ayrıca teşekkür ediyorum; dedi.

Suriye’de üç gün boyunca İyilik Hareketi gönüllülerinden Biruni Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Adnan Yüksel ile Dürdane ve İlhan Belek ailesi tarafından iftar yemeği de verildi.

Yorum Ekle