Sünnet Ne Zaman Yapılmalıdır?

Sünnet toplumda erkekliğe adım olarak bilinmektedir. Sünnet olmayanların erkekliğe adım atmadığı ve toplum tarafından baskı görebilmektedir. Sosyal hayattaki etkisinin yanı sıra sünnet tıbbi olarak bir çok konuda yarar sağlamaktadır.

Penis kanseri riskini azaltması, idrar yolu enfeksiyonlarından korunma, bulaşıcı hastalıklardan korunma gibi bir çok konuda yarar sağlamaktadır.

Sünnet 5-6 yaşında genellikle ülkemizde yapılmaktadır. Fakat doktorların önermesi ise sünneti bebek iken yapılmasıdır.

https://antalyasunnet.net adresindeki bilgilere göre anne kucağında sünnet olan bebeklerin çok daha çabuk iyileştiğini ve çocukların psikolojik olarak etkilenmedikleri belirtiliyor.

Günümüz şartlarında sünnetler doktorlar tarafından ağrı ve acı olmadan gerçekleştiriliyor. Öyle ki https://antalyasunnet.net adresinde görebileceğiniz üzere çocuklar bilgisayar ve playstation oyunları oynarken kısa sürede sünnet işlemleri yapılabiliyor.

Çocukların ruh ve beden sağlığı sünnette oldukça önemlidir.

Sünnetin Amacı Nedir?

Sünnet cinsel organın yüzeyini kaplayan derinin cerrahi operasyonla ayrıştırılma işlemine denilmektedir.

Sünnet sadece Müslümanlıkta değil birçok dinde geçmektedir. Sünnet tarihi çok eskilere dayanmaktadır.

Sünnet olan bireylerin enfeksiyon kapma riski düşer, hijyen açısından büyük avantajlar sağlar gibi avantajlarının bireye yanı sıra kişinin partneri için de avantajlıdır. Enfeksiyon ve cinsel yollardan bulaşıcı hastalıklara karşı korunma sağlayabilir.

Sünnet Psikolojik Olarak Çocukları Etkiler mi?

Sünnetin ilerleyen yaşlarda yapılması bireylerde psikolojik travmalara sebebiyet verebilmektedir.  Bu gibi durumların yaşanmaması adına bebek iken anne kucağında sünnetin gerçekleştirilmesi tavsiye edilmektedir.

Sünnet gerçekleştirilirken aile üyelerinin çocuğun yanında olması rahatlatıcı etkenlerden olmaktadır.  Aile bireylerinin ve çocuğun yakın çevresinin sünneti geçmişteki gibi çok acı veren problemli bir süreç olarak göstermemesi gerekmektedir.

Sünnetten Sonra Neler Yapılması Gerekiyor?

Sünnetten sonra doktorun yönergeleri izlenmektedir. Doktorun sünnet sonrasında yapılması gereken her

Sünnet Sağlığı Zararlı mıdır?

Sünnet bir doktor tarafından gerçekleştirilmelidir. Geleneksel yöntemler tercih edilmemelidir. Sünnetin uzman bir doktor tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Sünnetin bilinen bir zararı yoktur. Sünnet işlemleri sırasında kanama beklemeden fazla olabilir, penis başının yaralanması ve penisin üstten kaplayan derinin fazladan kesilmesi gibi durumlar yaşanabilir.

Yorum Ekle