Suluova MYO’dan Mevlana’dan Yunus Emre’yi Anma Gecesi..

 

Maneviyat dünyamızın sembol isimlerinden Mevlana Celaleddin Rumi Hz. Vuslatının 748.yılında, Yunus Emre ise vefatının 700.yılında Suluova Meslek Yüksek okulu Konferans Salonunda Suluova MYO tarafından düzenlenen güzel bir geceyle anıldı.

Şair yazar Kasım Alper Özdemir’in semazenler eşliğinde yorumladığı şiirler ile geceye katılanlar duygu dolu anlar yaşadı.

Mevlana ve Yunus Emre Belgeseli ve Alpaslan Yıldız’ın Ney Taksimi ile başlayan etkinlikte Musiki sanatçısı Ebu Bekir Atalay’da ilahiler seslendirdi.

Sosyal mesafe ve pandemi kurallarına uyulan etkinlikte öğrencilerde şiir okurken geceye Suluova Kaymakamı Abdullah Şen, Amasya Üniversitesi Rektör yardımcıları Prof. Dr. Halil Apaydın ve Prof. Dr. Recep Kürkçü, Amasya Üniversitesi Genel Sekreteri Duran Çuhadar, Suluova Belediye Başkan Vekili Mustafa Çolak, Türkiye Sakatlar Derneği Suluova Şube Başkanı Mehmet Semiz, Amasya Amatör Spor Kulüpler Birliği Başkanı Naci Öztürk ve öğrenciler katıldı.

Gecenin sonunda Kasım Alper Özdemir’e Rektör Yardımcıları tarafından plaket ve teşekkür belgesi takdim edildi.

Gecede konuşan Kaymakam Abdullah Şen, bu kış gecesinde manevi alemde güzel bir yolculukla içimizi şiirle ısıtan Kasım Alper Özdemir ve ekibine, ayrıca emeği geçen okulumuza teşekkür ediyorum; dedi.

Suluova Meslek Yüksek Okulu Müdürü Murat Karavin ise; ilçemizde kültürel manada güzel bir geceyi düzenlemek bizler için de ayrı bir mutluluk.

Kasım Alper Özdemir kardeşimize ve geceye katılan misafirlerimize Suluova MYO adına çok teşekkür ediyorum; dedi.

Yorum Ekle