Amasya İtimat

Sulama amaçlı Kozluca Barajı ihalesini Su Yapı Mühendislik kazandı

Devlet Su İşleri (DSİ) Samsun 7. Bölge Müdürlüğünce yaptırılacak olan ve 2016 yılında yeni plan ve proje aşamasında olan Kozluca Barajı inşaatı konusunda sevindirici bir gelişme yaşandı.

DSİ Genel Müdürlüğü, Barajlar ve HES Dairesi Başkanlığı tarafından ihale edilen Kozluca Barajı, 7 Mart 2024 günü mali zarflar açılarak sonuçlandırılmıştı.

Amasya-Taşova KOZLUCA Barajı Proje Hazırlanma İhalesini Samsun firması olan Su Yapı Mühendislik ve Müşavirlik A. Ş. 21 milyon lira vererek kazanmıştı. Alınan bilgiye göre yaklaşık maliyeti 15 milyon 891 bin lira olarak belirlenen ihalede 7 firmanın mali zarfı açılmıştı.

 

Devlet Su İşleri DSİ Genel Müdürlüğü, Barajlar ve HES Dairesi Başkanlığı tarafından ihale edilen “Amasya – Taşova Kozluca Barajı Proje Yapımı” işinin sözleşmesi 8 Mayıs 2024 Çarşamba günü imzalandı.

Sözleşme kapsamında; Amasya ili, Taşova ilçesinin Kozluca köyünün güneybatısında, Musullu deresi üzerine inşaa edilecek, talvegden yüksekliği 57,00 m olan, Kil Çekirdekli Kaya Dolgu tipinde, sulama suyu amaçlı Kozluca Barajı için kesin projelerin hazırlanması hizmetleri verilecek.

Kozluca Barajı; 2.17 milyon metreküp su biriktirme hacmine sahip olup, 7.900 dekar arazinin sulanması hedefleniyor.

Yorum Ekle