Sosyal Medya Gönderileri İçin En İyi 7 Video Editörü

Sosyal medya siteleri için özel olarak tasarlanmış videolar yapmak istiyorsanız, bu şık video uygulamalarına ve editörlerine göz atın.

Windows için harika video editörleri ve Mac için ücretsiz video editörleri akla gelince, acemi veya uzman olmanız fark etmeksiniz, gereksinimlerinizi karşılayan bir şey bulmak nispeten kolay.

Peki ya özellikle sosyal medya için videolar yapmak isterseniz? Video editörünüzden ihtiyaç duyacağınız özellikler ve bir YouTube videosu yaparken isteyebileceğiniz özellikler birbirinden oldukça farklıdır.

Peki, Facebook, Twitter, Instagram ve diğerleri için eğlenceli videolar yapma konusunda uzmanlaşmış video editörleri hangileridir?

  1. InVideo.io

Dünyanın ilk filigran içermeyen ve youtube için özel video düzenleyicisi InVideo.io, video oluşturmayı dünyadaki herkes için erişilebilir kılmak istiyor. Coğrafi konumunuz, hangi cihazı kullanırsanız kullanın, hangi dili konuştuğunuz ve hatta İnternet hızınız ne olursa olsun; sıfır engelle çevrimiçi video düzenlemenizi sağlar.

InVideo’nun cömert fiyatlandırma planları, 4000’den fazla önce den hazırlanmış video şablonu ve iStock gibi dünyanın en iyi çevrimiçi stok görüntülerini içeren 8 milyonun üzerinde güçlü medya kitaplığında açıkça yansıtılıyor.

InVideo, tarayıcıda hızlı, kolay ve esnek video düzenlemeyi etkinleştirerek, dünya çapında binlerce profesyonelin bugüne kadar işletmeleri ve müşterileri için videolar oluşturmasını sağladı.

  1. Kapwing

Kişisel sosyal medya videoları yapıyorsanız, ailenizin ve arkadaşlarınızın seveceği içerik türleri iyi test edilmiştir bir editördür.

Kolajlar, Memeler, çıkartmalar, GIF’ler ve slayt gösterileri, tam olarak ne iletmeye çalıştığınıza bağlı olarak çalışır.

Kapwing, muhteşem ücretsiz araç yelpazesiyle bu tür videolar yapmak isteyenlere hitap ediyor. Bir Meme oluşturucu, montaj oluşturucu, slayt gösterisi oluşturucu ve daha fazlasını bulacaksınız. Hatta videolarınıza metin altyazıları ekleyebilir, videonuzu tersine çevirebilir ve videonuzu sosyal medya dostu bir dosya türüne dönüştürebilirsiniz.

Uygulama aynı zamanda kreasyonlarınıza bir parça profesyonellik eklemenize izin verecek başka faydalı araçlar da sağlamakta. Bunlar videonuzu kırpma ve kesme, geliştirmeler ekleme ve hızı ayarlama gibi araçlardır.

Sonuç olarak, Kapwing mevcut en kullanışlı ücretsiz kayıt gerektirmeyen çevrimiçi video editörlerden biridir.

  1. Wave

Kapwing, sosyal medyada popüler olan video türlerini düzenleme araçları sunsa da, Wave’in editörü, sosyal medyaya özgü özellikler içerir.

Uygulama, videoları masaüstü ve mobil cihazlarda görüntülemek üzere özelleştirmenize olanak tanır ve yüklemeyi planladığınız ağ için doğru oranı seçmenize olanak tanıyan bir araca sahiptir. Aralarından seçim yapabileceğiniz 30 oran vardır.

Diğer özellikler arasında 300.000 telifsiz müzik parçası ve 200 milyon stok video, özelleştirilebilir yazı tipleri, filigran desteği ve çeşitli şablonlardan oluşan bir kitaplık bulunur.

  1. Horizon

Çoğumuz telefonumuza portre yönünde videolar kaydediyoruz. Ancak, video düzenleme dünyasında, bu ciddi bir sorun. Portre videolarında çok fazla aksiyonu kesilir, çok fazla yer kaplar ve göze rahatsızlık verir.

Horizon, telefonunuzu dik tutarken bile videoları yatay olarak kaydederek bu sorunu çözer.

Sosyal ağlarına çok sayıda canlı aksiyon içeriği göndermek isteyenler için daha da iyi haberimiz var. Horizon, telefonunuzun denge çarkını kullanarak, videonuzu her zaman yere paralel olacak şekilde otomatik olarak ayarlar.

Editör kısmında Horizon 60 ve 120 FPS ağır çekim desteği, sekiz filtre, üç video seviyelendirme seçeneği ve yüklenecek dosyayı daha küçük hale getirmek için çözünürlüğünüzü düşürme özellikleri sunmakta.

  1. Foodie

Sosyal medyada oldukça popüler olan bir başka video türü de yemek görüntüleridir. Bize nedenini sormayın, öyle.

Mutfak tasarımınızın videosunu kaydetmeyi seven biriyseniz, akıllı telefonunuza Foodie’yi yüklemelisiniz.

Foodie, hem fotoğrafçılara hem de kameramanlara hitap edecek özelliklere sahiptir. Her biri belirli bir yiyecek türü için tasarlanmış 30 filtre vardır. Ayrıca mevsimsel temalar ve yukarıdan aşağıya videolar düşünülerek özel olarak oluşturulmuş bir araç paketi sunar.

  1. Cidade Video Editor

Şimdiye kadar incelediğimiz dört uygulamanın tümü, yüksek kaliteli çıktı oluşturmaya odaklanıyor. Evet, hepsi bir şekilde sosyal medyaya özel, ancak yine de ciddi kullanıcıları hedefliyorlar.

Peki ya ciddi olmayanlar? Sadece çabucak aptalca ve eğlenceli bir şey yaratmak istiyorsanız ne kullanmalısınız? Windows kullanıcısıysanız, Cidade Video Editor’u öneririz.

Uygulama, videonuza ekleyebileceğiniz çok sayıda çıkartma, baloncuk ve animasyonlar sunar. Hatta bazı animasyonlu ifadeler bulacaksınız. Ayrıca metin ekleyebilir, görsellerin ekranda ne kadar kalacağını kolayca ayarlayabilir ve uygulamanın çeşitli efektlerinden yararlanabilirsiniz.

Endişelenmeyin. Uygulama hafif yürekli doğasına rağmen, yine de storyboard tabanlı bir video düzenleyici ve olağan düzenleme araçları paketi içermekte.

  1. Lapse It

Çeşitli sosyal ağlarda gezinerek birkaç dakika geçirdiyseniz, hızlandırılmış bir videoya rastlamanız uzun sürmez.

Timelapse olarak adlandırılan bu videoları bir masaüstü bilgisayarda yapmak oldukça kolaydır. Hatta standart bir videoyu çok fazla sorun yaşamadan hızlandırılmış bir videoya dönüştürebilirsiniz. Ancak, mobilde seçenekleriniz sınırlıdır.

Lapse bu konuda muhtemelen en iyi çözümdür. Gün batımlarını, gece manzaralarını, açan çiçekleri ve diğer uzun süreli olayları kaydetmeyi seviyorsanız, bunu denemelisiniz.

Uygulama ile 1080p videolar oluşturabilir, mevcut videoları ağır çekim veya hızlandırılmış formata dönüştürmek için düzenleyebilirsiniz. Hızlandırılmış düzenleme aracı, videonun kesin hızını (240 kata kadar) ayarlamanıza olanak tanır.

Lapse çekim sonrası seçenekleri arasında çok sayıda filtre ve videoları kırpma, zaman damgaları ekleme, kare orana dönüştürme (Instagram için) ve ters oynatma desteği bulunur.

Tasarımlarınızı H264, MP4, MOV ve FLV formatlarına aktarabilirsiniz.

Yorum Ekle