Son 40 Gün

Önümüzdeki 2018-2019 Hentbol Erkekler 1. Ligine katılım müracaatının sona ermesine 40 gün kaldı.Taşova Hentbol spor kulübünün  bu sürede nasıl bir bir yol izleyeceği spor kamuoyu tarafından merakla beklenmektedir.

Taşova Hentbol Spor Kulübü 2008 yılında kurulmuş olup 2.lig,1.lig ve süper lig olmak üzere  yaklaşık olarak on yıl Hentbol liglerinde başarı ile mücadele etti.

Bu on yıllık mücadele süresince süper ligde ,Türkiye kupasınde ve Avrupa kupalarında elde ettiği başarıları ile adından övgü ile söz ettiren bir ekipti.

Süper ligde mücadele ettiği 2014-2015 sezonunda takım antrenörümüz Hakan Günal bir röportajında “Taşova Hentbol takımı  küme düşecek ilk takım olarak görülüyordu,ancak Taşova Hentbol takımı büyük bir başarı göstererek böyle düşünenleri yanıltmış oldu” demişti.

Böylesine başarılı bir takım maddi imkansızlıkla sonucu 2017-2018 sezonu öncesi tarihinde 2. Defa ülkemizi avrupa kupalarında temsil etme hakkı kazanmasına rağmen  ligden çekilmek zorunda kalmıştı.

Taşova Havadis Gazetesi olarak 28 Mart tarihinde “Spor Camiası Soruyor Taşova Hentbolun Geleceği Ne Olacak?” diye bir haber yapmamıza rağmen  ne kulüp yönetiminden ne de Belediyeden bir açıklama  gelmedi.

Kısacası  spor kamuoyu adına tekrar soruyoruz.2018-2019 sezonunu için takımların liglerde yer alabilmesi için Hentbol Federasyonuna  müracaatlar 31 Mayıs tarihinde sona eriyor.

Taşova Hentbol takımı önümüzdeki sezon Hentbol Erkekler 1. Liginde mücadele edecekmi. Bunun için bir çalışma yapılıyormu.Yoksa Haziran ayında yapılacak genel kurulda kulübü fesh edilip bunca emek yok mu sayılacak?

Konu ile ilgili kamuoyuna olumlu ya da olumsuz bir cevap alıncaya kadar yazmaya ve sormaya devam edeceğiz!..

Yorum Ekle