Örnek bir davranış: SOKAK HAYVANLARI İÇİN KULÜBE ÇALIŞMASI

İlçemizde bir araya gelen esnaf, hava sıcaklığının son günlerde geceleri sıfırın altına düşmesi nedeni ile  sokak köpeklerinin barınması için kulübe yaptı.

Yeşilırmak Mahallesi, Sobacılar arastasında esnaflık yapan Mehmet Cevahir önderliğinde yapılan bu güzel çalışma hayvansever vatandaşlarımız tarafından takdirle karşılanırken, Mehmet Cevahir yaptığı açıklamada;  “Kış mevsiminde sokaklardaki sahipsiz köpekler için kulübe yapmaya kararlaştırdık. Bizler sıcak sobamızın başında otururken dışarıda aç, susuz ve soğukta duran sokak köpekleri için bir şeyler yapmayı düşündük. Arkadaşlarımız ile mütevazi bir kulübe yaptık. İnşallah amacına ulaşır. Keşke her sokakta bir köpek kulübesi yapabilsek. Hem barınma hem de beslenme ihtiyaçları için bu kulübeleri yapıyoruz. Küçük sevgi dokunuşlarımız onlara yetiyor. Hayvanlar dili olan ancak meramını anlatamayan, söze gelemeyen arkadaşlarımız. Bizler bunların sözü, dili, kelamı olalım dedik. Keşke herkes bu işlere daha duyarlı olsa.” şeklinde konuştu.

Bu duyarlı davranışlarından dolayı başta Sonay Gürer, Fatma Aydın ve Kamile Turgut hanımefendiler başta olmak üzere Ramazan Turgut hocama, İsmail Ergül, Mehmet Cevahir ile tüm hayvanseverleri kutluyor ve selamlıyoruz.

Yorum Ekle