Sinan Oğan Amasya’da konferans verdi: “Gelin Hep Birlikte inşaa edelim”

Haber: S. Kürşad Günaydın

TBMM 24. dönem MHP Milletvekili Araştırmacı ve Siyasetçi Bağımsız Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan Amasya’ya geldi.

Oğan Amasya Ticaret ve Sanayi Odası konferans salonunda “Cumhurbaşkanlığı Seçimlerine Giderken Yol Ayırımındaki Türkiye” konulu konferansa verdi.

Oğan Bağımsız Cumhurbaşkanı Adayı olduğunu da açıkladı.

Oğan konferansta yaptığı konuşmasında, “Türkiye’nin 81 ilinde toplantılar düzenliyoruz. Toplantılarımızın temelinde memleketimizin ve milletimizin geleceği var. Konuşmalarımızın ana fikri bu ülkenin geleceğine dönük neler yapabileceğimiz ve nasıl bir araya gelirsek bu karşılaşacağı tüm tehdit ve tehlikeleri nasıl önleyebiliriz.

Tehdit ve tehlikenin çözümü burada. Tehdit ve tehlikeler için yarın çok geç olacak. Bu kardeşiniz hep önceden uyardı. Öncesinde bu kardeşiniz tehdit ve tehlike için uyardı bugün yine uyarıyor bunun içinde buradayım.  Eğer siz Milliyetçi Hareket Partisine mensup bireyseniz, elbette Türk milliyetçisi elbette oyunuzu götürüp MHP’ye vereceksiniz. En doğal olan hadise budur. Öylede yapmalısınız. Siz hangi parti mensubuysanız götürüp oyunuzu oraya vermelisiniz. Âmâ cumhurbaşkanlığı seçiminde tehdit ve tehlikeler arasında kalmak istemiyorsanız bu kardeşiniz bir adım öne çıktı. Dedi ki ben bağımsız cumhurbaşkanı adayıyım.  Kiliti Türk milliyetçilerinin eline vermek için buradayım. O sebeple Cumhurbaşkanı adayıyım ve buradayım. Siyaseti gençleştireceğiz, siyasete yeni isimler kazandıracağız. O sebeple il il geziyoruz. Amasya’ya da o sebeple geldik. Hem Cumhurbaşkanlığı adaylığı süreci ile ilgili bilgi vermek hem önümüzdeki tehdit ve tehlikeleri sizlerle paylaşmak hem de sizi siyaset yapmaya davet etmek için geldim. Hepimiz elimizi taşın altına koymamız lazım. Önce istemesini bileceğiz sonrada artık yoruldunuz çekilin demesini bileceğiz. Bunu yaparken de elbette büyüklerimizim başımızın üstünde yeri var. Hepsini saygı ve hürmetle emekli edeceğiz” dedi.

BİZ KADROLARIMIZLA HAZIRIZ

Gelin önümüzdeki 5 senenin planlamasını yapalım ve gelecekte bu ülkeyi yönetecek kadroları bugünden kuralım ve yürümeye başlayalım diyen Oğan , “Gelecek Türkiye vizyonunu, kutlu turan yolunu gelin hep birlikte inşa edelim. Turan diyen bir siyasetçi olarak, Türk dünyası diyen bir siyasetçi olarak karşınızdayım. Türkiye’nin ve Türk coğrafyasını gezmiş kardeşiniz olarak söylüyorum Türkiye kardeşleri ile beraber olmalıdır. Dış politikamızın ana ekseni Türk dünyası olacaktır, İslam coğrafyasını yanımıza alacağız.

Biz kadrolarımızla hazırız. Bizim kimseye ihtiyacımız yok, bizim önümüze kalem kâğıt koymalarına gerek yok, biz dersimize çalıştık yıllardır dersine çalışan inanmış bir Müslüman ve Türk milliyetçisi kardeşiniz olarak bu ülkenin yönetimine talibiz, ama sizlerle talibiz.

Biz bir yola çıktı yola çıkmadan önce dedik ki eğer üzerinde bir uzlaşılan Türk milliyetçisi aday varsa biz hazırız dedik. O arkadaşımızı desteklemeye hazırız asla biz bölen ve biz olalım iddiasında olmayacağız. Evet, iz olmak isteriz. Çünkü biz bunun için çalıştık ve planlarımız var. Biz dersimize çalıştık ama aynı zamanda biz birleştirmek için de yola çıktık. Ancak kimse de Türk milliyetçilerini çantada keklik görmesin. Kimse Türk milliyetçilerini birinci turda kimseye ihtiyacı yok. Kendi bağrından bir evladını çıkarıp onu destekleyebilir, Türk milliyetçilerini kimse birilerinin yanına baston yapmaya cesaret etmesin. Ama Türk milliyetçilerinin bağımsız cumhurbaşkanı adayı olacak ve Türk milliyetçileri de gönlünce giderek kendi içinden çıkardığı bir evladına oy verecek. İkinci tura geldiğimizde en az yüzde on oyu bir araya gelirsen bu Türkiye’de bütün taşların yeniden kurulması anlamına gelir. Ben inanıyorum ki her biri Türk Milliyetçisi o gün geldiğinde 100 bin imza noktasında bize destek olacak ve imza verecektir. 100 bin imzayı başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra inşallah o gün geldiğinde Türk Milliyetçileri kendi partilerine oy verecek. Ondan sonrada her bir Türk milliyetçisi bir dakika diyecek, beni mecbur edemezsin diyecek beni kendi evladın, kendi kardeşin, kendi ülküdaşım var diyecek ve oyunu ona verecek buna inanıyorum bunun için birazcık çaba göstermeniz gerekiyor. Lütfen bu sayımızı çoğaltalım. Yen arkadaşlarımızı yol arkadaşları haline getirelim” şeklinde konuştu.

Yorum Ekle