SEYYİD NURETTİN ALPASLAN ANMA TÖRENİ DÜZENLENDİ.

      8. Bamya Festivali etkinlikleri çerçevesinde 5 Temmuz 2012 günü  Taşova Öğretmenevi salonunda bir etkinlik düzenlendi.

       ilk  olarak yapılan  Seyyid Nurettin Alparslan  anma programı saat 19.00 da  Çarşı Camii İmam Hatibi İlhami Yağmur’un Kur-an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

        Taşova Din Görevlileri Yardımlaşma Derneği  Başkanı Merkez Çarşı Camii İmam Hatibi Hüseyin Aytaş’ın sunumundan sonra İl Müftüsü İsmail İpek, Belediye Başkanı Özgür Özdemir ve İlçe Kaymakamı İbrahim Halil Şivgan birer konuşma yaptı.

     Genel Başkan Danışmanı Akif Gülle yaptığı konuşmada, ” Sevgili kardeşlerim yerin üzerinde gezenler var yerin altında yatanlar var. Yerin altında yatanlar bize bu toprakları al kanları ile emanettiler.  Bu toprakları emanet  edenleri saygı ile  anmalıyız. Seyyid Nurettin Alparslan’da bu zatlardan biridir.Yapılacak olan Yatılı Kız Kur-an Kursu yurduna isminin verilmesi ve burada verilecek hizmet ile  onun vasiyetini yerine getirmiş oluyoruz.”dedi.

       Alparslan Camii İmam Hatibi  Ahmet Fırat, Seyyid Nurettin Alparslan’ı  tanıtırken  O  vakfiyesinde  “Tahsil yapanlara etli plav verile “ dedi. Yapılacak olan yurt binamızdaki hizmetler ile onun vasiyetini yerine getirilmiş olacaktır sözler dikkatleri  çekti.

      Bir ilki düzenlenen anma programına ;Kaymakam İbrahim Halil Şivgan , Belediye Başkanı  Özgür Özdemir,AK Parti Genel Başkan Danışmanı Akif Gülle,ak Parti İl Başkanı,Osman  Faik Salman,İl Müftüsü İsmail İpek,Belde Belediye Başkanları ,siyasi parti temsilcileri,sivil toplum kuruluş temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

      Anma programı  davetlilere  verilen yemek ikramı ile son buldu.

 

src=”http://img.tasova.gen.tr/images/LXs6N.jpg”>  

Yorum Ekle