Seyyid Nureddin Alparslan 4-6 yaş Kur’an Kursu Kapanış Programı yaptı

Eğitim öğretim yılının sonuna gelmesiyle birlikte ilçemiz Müftülüğüne bağlı Seyyid Nurettin Alparslan 4-6 Yaş Kur’an Kursu 16 Haziran 2022 Perşembe günü Taşova Yüksel Akın Meslek Yüksek Okulunda kapanış programı gerçekleştirdi.
Programa Belediye Başkanı  Bayram Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer, Yazı İşleri Müdürü  Bünyamin Şahin, okul müdürleri, öğrencilerin velileri ve birçok vatandaş katıldı.
Programda öğrenciler Kur’an-ı Kerim Tilaveti, dua okumaları ilahiler, çeşitli gösteriler yaptılar. Programın sonunda Kur’an Kursu Öğreticilerine plaket öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.
İlçe Müftüsü Ferhat Koçak’ın açılış konuşmasını yaptığı etkinlikte Müftü Koçak, şunları söyledi:
”Topluma dini konularda rehberlik etmekle görevli Diyanet İşleri Başkanlığımız, Kur’an kurslarında yürütülen yaygın din eğitimi hizmetinden toplumun tüm kesimlerinin etkin ve verimli bir şekilde yararlanabilmesine büyük önem vermektedir. Başkanlığımızın yaygın din eğitimi faaliyetleri kapsamında hizmet sunduğu muhatap kitle, gelişen ve değişen şartlara uygun olarak her geçen gün çeşitlenmektedir. Dini ve ahlaki eğitimin 4-6 yaş grubu çocukların şahsiyet oluşumunda ve sosyo-kültürel kimlik gelişimindeki etkisi, çocuğun bu dönemde, ahlâk ve inanç muhtevalı eğitimini ihtiyaç haline getirmektedir. Bu bağlamda 4-6 Kur’an Kurslarına ayrı bir önem veriyoruz.”
Müftü Koçak, programda emeği geçen başta Kur’an Kursu Öğreticilerine, öğrencilere velilere ve herkese teşekkür etti.

Yorum Ekle