SEPETLİ KÖYÜ DERNEĞİNDEN BİR VEFAKARLIK DAHA

Sepetli Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin köyüne ve köylüsüne olan vefakarlığı devam ediyor. Derneğin gücü oranında köyünün sorunlarını takip ve çözümünde Dernek üzerine düşeni yapmaktadır.

Köyün sıkıntılarından birisi de zaman zaman elektriklerin kesilmesiyle, köyün toplu haberleşme organı olan cami hoparlörünün çalışmaması sonucunda köyün imece işleri, nişan, düğün ve cenaze duyurularının yapılamaması, ezan sesinin duyurulamaması ve caminin yanında bulunan morgun özellikle sıcak havalarda işlevini yerine getirememesi sonucu güç kaynağına olan ihtiyaç idi.

Merkezi İstanbul’da bulunan Sepetli Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin girişimleri sonucu, İstanbul’da ikamet eden Sepetli Köyü işverenlerinden Naim KÜÇÜKBAŞ ve dernek başkanı Abdullah GÜNEL’in katkılarıyla cami için 2.8 kw 3500 wattlık bir jeneratör alınarak camiye hediye edilmiştir. Kendisiyle görüştüğümüz Dernek Başkanı; “Köyümüzün küçük de olsa bu ihtiyacını gidermekten mutluluk duyuyoruz. Köyümüz camisine hayırlı olsun. Köyümüzün sorunlarına kayıtsız kalmayan işverenlerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

Yorum Ekle