SEPETLİ KÖYÜ 5. ELMAPINARI YAYLA ŞENLİĞİ YAPILDI

 

İlçemiz Sepetli Köyü‘nün geleneksel hale getirdiği 5. Elmapınarı Yayla Şenliği, 21 Ağustos 2012 günü Elmapınarı Yaylası’nda yapıldı.

Sunuculuğunu Öğretmen Kemal Vehbi Onay’ın yaptığı Şenliğin açılış konuşmasını merkezi İstanbul’da bulunan Sepetli Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Halis Erişken yaptı. Arkasından Sepetli Köyü Muhtarı Lütfi Ertekin, şenlikte emeği geçen küçüğünden büyüğüne herkese teşekkür ettiler.

Şenliklerde belki bir ilk gerçekleşti; ibadetini ifa etmek isteyenler için Öğle ezanı Sepetli Köyü İmam Hatip’i Ayhan Kahraman tarafından canlı olarak okundu.

Yoğurt yarışı, urgan çekme yarışı gibi yarışmalardan sonra Ağalık Seçimi yapıldı. Seçimde 2012 Yılı Şenlik Ağalığını Nuri Topsakal aldı. Taşova esnafının yardım ve destekleriyle gerçekleşen hediye çekilişi yapıldı. Şanslı numaralara çıkan hediyelerini alan şenlik katılımcıları ve diğer tüm misafirler Erbaalı Ercan Kurt’un müzikleri eşliğinde ses sanatçımız Leyla Barut’un söylediği türkü ve oyun havalarıyla eğlendiler. Bu arada Yılın Şenlik Ağası Nuri Topsakal, Dernek Başkanı ve yardımcıları, davul – zurna eşliğinde ağaçların gölgeliklerinde dinlenen aileleri ziyaret ederek derneğin yararına onlara günün anısına fincan satışı gerçekleştirdiler.

Daha sonra şenliğin katılımcıları müzik eşliğinde programın kapanışına kadar eğlendiler.

 

VideO: tamamı 13 bölüm yüklendi

 


Resim Albümün Tamamı:

 

 

ResiM:

 


Erbaalı Ses Sanatçısı Ercan Kurt


Ses Sanatçımız Leyla Barut


Sunucu Kemal Vehbi Onay


Yoğurt Yarışından…

 

Yorum Ekle