Şehit Polis İbrahim Karaaslan Son Yolculuğuna Uğurlandı

İlçemiz Uluköy köyü halkından merhum Mehmet Karaaslan’ın oğlu polis memuru İbrahim Karaaslan(44) Aydın Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Şube Müdürlüğü’ndeki görevi esnasında meydana gelen trafik kazasında ağır yaralandı.

Aydın-İzmir otoyolunda 11 Ocak 2017 günü meydana gelen trafik kazasına müdahale ederken başka bir aracın çarpması sonucu kaldırıldığı hastanede 8 gün hayat mücadelesi verdikten sonra 19 Ocak 2017 Perşembe günü şehit oldu.

Şehit polis memuru Karaaslan için 20 Ocak 2017 Cuma günü düzenlenen törende, Karaaslan’ın cenazesi, Aydın Devlet Hastanesi’nden alındı. Önce, helallik alınması için evine götürüldü, daha sonra törenin yapılacağı Aydın İl Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi. Buradaki törene, Aydın Valisi Ömer Faruk Koçak, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Aydın İl Emniyet Müdürü Rahmi Baştuğ, Aydın Garnizon Komutanı Jandarma Albay Halil Şen, Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken, şehidin silah arkadaşları, annesi Hatun Karaaslan, eşi Nuray Karaaslan ile 15 yaşındaki kızı Zeynep Karaaslan ve 5 yaşındaki kızı Elif Karaaslan katıldı. Yavuz Sultan Selim Camii’nde cuma namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Kemer Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve yakınlarına baş sağılığı dileriz.

Yorum Ekle