ŞEHİT POLİS BOLAT, 2. YILDÖNÜMÜNDE UNUTULMADI

31 Mart 2016 günü Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde bölücü terör örgütü tarafından Özel harekat polisi İdris Bolat,   Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde bölücü terör örgütü tarafından sehit edilmiş, 1 Nisan 2016 günü Karamuk köyünde askeri törenle son yolculuğuna uğurlanmıştı. Şehidimiz İdris Bolat, Vali Dr. Osman Varol ve il protokolunca 1 Nisan 2018 Pazar günü Karamuk köyünde anma etkinliği gerçekleştirildi.
Kahraman polisimiz şehadetinin ikinci senesinde, memleketi ilçemize bağlı Karamuk köyünde mevlid, hatim ve dualarla yad edildi. Programa Şehidimizin babası ve annesi Osman Bolat ile Meryem Bolat, ilimiz Valisi Dr. Osman Varol ve eşi Funda Varol, İl Jandarma Komutanı Albay Selami Akşit ve eşi Gülden Akşit, İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut, özel harekat polisleri ve vatandaşlar katıldı.
Programda Şehidimiz İdris Bolat başta olmak üzere tüm şehitlerimize; vatanımız, toprağımız, bayrağımız için canlarını feda eden kahraman polis ve askerlerimize dualar edildi. Vali Dr. Osman Varol ve eşi Funda Varol  şehidimizin ailesiyle yakından ilgilenerek tekrar başsağlığı dilediler. Devletimizin her zaman şehidimizin ailesinin yanında olduğunu dile getirdiler.

Yorum Ekle