ŞEHİT KABİRLERİ ZİYARETİ, KAYMAKAM ÇELİK MESAJ YAYINLADI

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 106. Yıl Dönümü etkinlikleri kapsamında 18 Mart 2021 Perşembe günü Kaymakam  Mustafa Berk Çelik, Belediye Başkanı  Bayram Öztürk,  Cumhuriyet Başsavcısı Abdullah Furkan Hazar ve protokol üyeleri tarafından Şehitlik ziyareti gerçekleştirdi.
Şehitlik ziyaretinde Kur’an-ı Kerim okuyup şehitlerimizin ruhlarına dua ettiler.

KAYMAKAM ÇELİK MESAJ YAYIMLADI
Kaymakam Mustafa Berk Çelik, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
“Türk ve dünya tarihinin önemli dönüm noktalarından biri olan 18 Mart Çanakkale Zaferi, tarihte eşine az rastlanır kahramanlık destanlarından biridir.
Çanakkale Savaşlarının bir milletin birlik ve beraberlik içerisinde, vatan toprağına karşı duyduğu bağlılığın, inancın, azmin ve kararlılığın en büyük simgesidir.
İmkânsızlıklar içinde çok büyük fedakârlıklar ile kazanılan bu zafer bizlere gurur, cesaret ve kendine güven duygusu vermiş, şartlar ne kadar zor olursa olsun millet olarak neleri başarabileceğimizi göstermiştir. Bugün bizlere düşen görev; atalarımızın bizlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar yaşatarak, bölünmez bütünlüğümüzü, birlik ve beraberliğimizi korumak, milli değerlerimize sahip çıkarak, bizden sonraki nesillere emanet etmektir’
Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu aziz vatan ve kutsal değerlerimiz uğrunda canını feda eden bu toprakları bizlere vatan yapan kahraman Şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor; Gazilerimizi minnetle yad ediyor, hatırları önünde saygı ile eğiliyoruz.”

Yorum Ekle