Şehidimiz Uzman Onbaşı Hüsamettin Gökçe Ebedi aleme Uğurlandı

28 Nisan günü bölücü terör örgütüne karşı düzenlenen Pençe Şimşek Operasyonunda Şehit olan Amasyalı Cemalettin Gökçe’nin oğlu Hüsamettin Gökçe için     uğurlama  töreni 29.04.2021 günü  saat 09:00′ da Otluca Dağ  ve Komando Tugay Komutanlığında  yapıldı.  Uzman Onbaşı Hüsamettin Gökçe düzenlenen törenlerin ardından Merkeze bağlı Beldağ Köyünde toprağa verildi.

Burada yapılan törene şehidimizin ailesinin yanı sıra Vali  Mustafa Masatlı,  Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, Amasya milletvekilleri M. Levent Karahocagil, Hasan Çilez ve Mustafa Tuncer, Amasya Garnizon Komutan V. Alb. Fatih Akpınar, Topçu ve Füze Okul Komutanı Tuğg. Sebahattin Türker, Amasya Belediye Başkan V. Özcan Gür, protokol üyeleri,  askeri erkan ve vatandaşlar katıldı.

Şehidimiz için İlimizdeki ilk tören öğle saatlerinde askeri uçakla getirildiği Merzifon Havalimanında yapıldı. Daha sonra Şehidimizin  naaşı Hacılar Meydanı Mahallesinde ailesinin ikamet ettiği eve getirilerek, akrabaları ve komşularından helallik alındı.

Daha sonra Beldağ Köyünde düzenlenen cenaze  töreninde Vali  Şehidimizin ailesine bir kez daha başsağlığı diledi. İkindi namazına müteakiben kılınan cenaze namazının ardından ise Şehidimizin Cenazesi dualar eşliğinde köy mezarlığında defnedildi. Defin Töreninin sonunda Şehidimizin ailesine Vali    Masatlı ve Milli Eğitim Bakan Yardımcısı  Özer tarafından Türk Bayrağı ve Şehidimizin fotoğrafı takdim edildi. Aziz Şehidimize bir kez daha Allah’tan rahmet, ailesine, Amasya halkı ve milletimize başsağlığı ve sabırlar dileriz.

Yorum Ekle