Amasya İtimat

Şehadetinin 13. Yıldönümünde, İLAHİ TEVAFUK

Ahmet Günaydın

27 Mart 2014 günü hain bir suikastla 25 Mart 2009 günü şehid edilen Türk dünyasının mümtaz şahsiyetlerinden Muhsin Yazıcıoğlu şehadetinin 5. yıldönümünde Belediye Düğün salonunda gerçekleştirilen bir etkinlikle anılmıştı.

Şair Kasım Alper Özdemir’in sunumunu yaptığı anma tören  törenine; dönemin BBP Amasya il Başkanı Dr. Ali Kurt,  Belediye Başkanı Özgür Özdemir, MS Şirketler Gurubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sarı, 2014 Yerel seçimleri MHP Belediye Başkan adayı Aslan Berber, Ziraat Odası Başkanı Hasan Dikmen, merhum Yazıcıoğlu’nun asker arkadaşı Metin Hallemoğlu, dönemin İl Genel Meclis Üyesi Sezai Cingöz  ve çok sayıda vatandaş katılmış ve Muhittin Gündoğdu’ya o gece İş Adamı Sarı tarafından plaket takdim edilmişti.

Kuşkusuz o gecenin gözleri üzerinde toplayan misafiri Gençlik Lideri  Muhittin Gündoğdu idi. Muhittin Gündoğdu  12 Eylül öncesi 1978 yılında Muhsin Yazıcıoğlu’nun Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı yaptığı dönemde Taşova Ülkü Ocakları Başkanı idi. 1954 doğumlu olan İkilinin o yıllarda başlayan ülkü yolu arkadaşlığı mezara kadar devam etmişti. Yazıcıoğlu, her Fransa’ya gidişinde Gündoğdu’yu ziyaret etmişti.

Ne güzel bir tevafuktur ki, iki ezeli dostun ölüm tarihleri de 25 Mart olmuştu.

Her iki değerimize de Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyoruz.

Yorum Ekle