Amasya İtimat

SEÇİMLERLE HATIRLANAN TAŞOVA

14 şubat 2009 sevgililer günü.Başbakanımız ilimiz Amasya’ya şehzadeler şehrine gelecek, seçim mitingi yapacak. Hayırlı uğurlu olsun. Ama hazır Amasya’ya gelmişken sayın Başbakanımıza şikayetlerimizi bu sütunlardan Taşovalı olarak yansıtmakta bizim görevimiz olacak.


 


Kimi şikayet edeceğiz tabi ki  iki  dönemdir görev yapan  ilimiz milletvekillerini ve ona yakın teması olanları. Dikkate alır almaz değerlendirir, değerlendirmez benim değil  Taşovalıların problemlerinin neler olduğunu en azından ifade etmiş oluruz..


 


Şehzadeler diyarı Amasya’nın altı ilçesi olduğunu hepimiz iyi biliyoruz. Her ne hikmet  ise sadece bir  ilçesi varmış gibi beş ilçesini bertaraf etmek kimin hakkı?.. Ve bu ilçelerde doğal güzelliğe sahip  olan, ortasından ırmak geçen, bir tarafı tamamen çam ağaçları ile kaplı Avrupa’yı  Asya’ya bağlayan tek uluslar arası E80 karayolu üzerine kurulu, tarih, kültür ve turizme müsait kaç ilçesi var?  1- O ilçede  övünüyoruz, bu coğrafyada yaşadığımız için gurur duyuyoruz, o da bizim güzel ilçemiz TAŞOVA…..


 


Hizmette öncelikli olması gereken ve bu güzelliklerin değerlendirilmesi elzem olan hem ülke hem de bölge ekonomisine katkılarının yüksek olabileceği alenen bilinen ama neden ihmal edildiğinin sorusunun cevabı bulunamayan tek ilçe maalesef yine TAŞOVA


 


Yıllardır yüksek okul  ha açıldı açılacak, bugün yarın diye avutulan seçimlerde hatırlanan,  bir sürü vaatlerle kandırılan ama sonuçta küçülen Taşova’dan Başbakanımız haberdar mı?..


15 yılda küçüldükçe küçülen, mini bir kasabaya dönen ilçemize, neler yapılmış?.. Altı buçuk yılın muhasebesini ve raporunu irdelersek koca bir hiç…


 


Tarım ilçesi olarak bildiğimiz ve  dünyaca  meşhur olan, ayrı bir lezzeti olan tarım ürünlerimizin layıki ile tanıtılmadığı, artık kaybolmaya yüz tuttuğu,  her geçen gün ekili alanlarımız azaldığı, hayvancılığın bittiği, esnafın kan ağladığı, emekli cenneti haline gelen, buna rağmen oy deposu olan Taşova’mızın kaderi nasıl ve ne zaman değişecek?.. Ne yapmak lazım?.


57 hükümetten beri hiçbir kamu yatırımın  yapılamadığı veya yapılmadığı, ihtiyaca göre uzman hekim getirilemeyen,  sağlıksız olarak sağlık problemi halledilmeye çalışılan Taşova için, vekillerim sen Taşova için neler yaptın  diye soracak mı?


 


Yoksa sayın  başbakanımız kendisine verilen brifinglere, sözlü ifadelere itibar göstererek şiirlerle açılış yapıp vekillerimiz ve belediye başkan adaylarımız adına bir sürü  vaatler verip, şimdiki mesele tamamlandı, gelecek  seçime kadar diye avunacağız mı?..


 


Merkezde %55  oy verdiğimiz AKP, bir beldemizde %80 üzeri alarak Türkiye rekoru kırmıştır. Ama bu kadar oya rağmen bilinmeyen nedenlerle hizmetten mahrum bırakılmıştır. Her verilen hizmet sözünün yapılmamasındaki mazereti farklı kurumları  hedef göstermek verilen gücü kullanamamak mıdır?


 


Kim suçlu oylarının büyük çoğunluğunu  veren Taşovalı mı?


 


Bizi temsil et diye %55 oy verdiğimiz vekillerimiz mi?


 


Vekilleri harekete geçirmekle görevli olan teşkilatlar mı?


 


Taşova’yı güllük gülistanlıktık gösterenler mi?…  


 


Kim suçlu olursa olsun, masum olan  Taşova’da yaşamaya çalışan, hak ettiği hizmeti alamayan, çocuklarının geleceğinden endişe duyan, insana hizmetin çocuklarla başlayacağını düşünen  insanlarımızdır.


 


Artık Taşova ve Taşovalı inanmayacak çünkü verilen sözlerin hiçbiri yerine gelmedi. Gelecek denilen tekel, sağlanacak denilen istihdam, açılacak denilen okul açılmadı… Alternatifi de  yapılmadı, sonuçta da  yılan hikayesine döndü.


 


Varlıklar yandaşlara yokluklar yurttaşlara stratejisi tam yerine oturdu. İlçemiz de  işsizlik artıyor, piyasalarda durgunluk bitmiyor, yatırımlar başka ilçelere kaydırılıyor, Taşova makus talihine küsüyor…


 


Ben  bir vatandaş olarak en tabi hakkım olan şikayet hakkımı kullanarak,  ilçemizin siyasilerini, İlimizin vekillerini sayın Başbakanımıza şikayet ediyorum.Taşova özellikle ihmal edilmektedir.Edilmiştir.Esbab-ı Mucibesini de merak etmekteyiz..

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.