Amasya İtimat

SEÇİM GÜVENLİĞİ İLE İLGİLİ TOPLANTI YAPILDI

29 Mart 2009 günü yapılacak mahalli idareler genel seçimleri dolayısı ile 23 Şubat 2009 Pazartesi günü bir toplantı yapıldı.

 

Saat 10.00’da Öğretmenevi yemekhanesinde Kaymakam Özkan Demirel Başkanlığında yapılan toplantıya İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Hakan Yiğit, İlçe Jandarma Komutanı J. Kd. Yzb. MehmetErkuş, Cumhuriyet Başsavcısı Adem Aldemir, Emniyet Amiri Hüray Sancı, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Bünyamin Şahin katıldı.

 

Kaymakam Özkan Demirel seçimlerle ilgili uyulması gereken kuralları anlattı. Daha sonra söz alan İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Hakan Yiğit116 sandıkta 25.192 seçmenin oy kullanacağını belirterek seçimlerle ilgili çalışmaların sürdürüldüğünü söyledi. C. Savcısı Adem Aldemir seçimle ilgili işlenecek suçlarla ilgili konuda bilgi verdi. Jandarma Komutanı J. Kd. Yzb. Mehmet Erkuş ve Emniyet Amiri Hüray Sancı asayiş ile ilgili kısa bilgi verdiler.

 

Toplantıya DP Belediye Başkan adayı ve Belediye Başkanı Mustafa Korkmaz, AKP Belediye Başkan adayı Özgür Özdemir ve ilçe Başkanı Deniz Sümer, CHP Belediye Başkan Adayı Dr. Osman Gürer ve İlçe Başkanı Selahattin Gür, MHP Belediye Başkan Adayı Emin Aydın ve ilçe Başkan vekili Ömer Öztürk, SP Belediye Başkan adayı Mustafa Demir ve ilçe Başkanı Ali İhsan Özdemir, DSP Belediye Başkan adayı Gülhanım Çakırtaş ve ilçe Başkanı Salih Sağıral ve BBP İlçe Başkanı Ahmet Günaydın katıldılar.

 

Çay ve pastanın ikram edildiği toplantı karşılıklı soru ve cevaplarla son bulurken, toplantıda son gün olan 28 Mart günü seçim konvoyu yapılmaması kararı alındı.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.